Sposób przygotowania:
Do przygotowania tego ćwiczenia zastosuj bazę z ćwiczenia 26 , dodaj dwa zestawy stojaków przy linii środkowej. Od środka krzyżaka do każdej przeszkody ustawionej pod kątem odmierz odległość równą jednemu foule tak jak w ćwiczeniu 3 z działu Przechodzenie do skoków
Sposób przejazdu:
1. Na przeszkodę najeżdżaj równym rytmem planując, która z przeszkód będzie kończyła przejazd.
2. Dla kolejnych przejazdów stosuj na zmianę lewą i prawą stronę
3. Czasem przejeżdżaj przez środek między przeszkodami.
Pojawił się problem, co robić ?
Za mocno używam zewnętrznej wodzy lub za mocno działam wewnętrzną, Przechylam się za mocno w jedną stronę aby spowodować zmianę kierunku poruszającego się konia.
Koń przyspiesza na zakręcie
Co warto sobie przypomnieć
Najważniejszym aspektem jest to, aby mieć wyraźnie postawiony cel, do którego chcemy dążyć. Wykonując powyższe ćwiczenie trzeba być zdecydowanym i najpierw pomyśleć w którą stronę chcemy się kierować. Używając do tego wzroku.
Odbicie przed krzyżakiem powinno być dokładnie wytrenowane, natomiast lądowanie powinno się odbyć nieco za linią środka, tak aby nos konia był na środku kolejnej przeszkody.
Poczekaj, „nie skacz" przed koniem.
Czekanie na konia przed skokiem nie jest rzeczą prostą. Logiczne jest to, iż chcąc pomóc zwierzęciu podczas skoku pochylamy się w siodle lekko stając na strzemionach tzw. Idziemy za ruchem konia. A tak naprawdę takie działania zmieniają jego równowagę w najmniej odpowiednim dla niego momencie. Za wczesne pomaganie nie przyczynia się do pomocy lecz szkodzi. Poczekaj ,aż koń się wybije, ciało utrzymuj w równowadze pozwalając aby „energia" unosząca konia sama zamknęła twoje stawy biodrowe. Koń sam „wsadzi cię" w odpowiednia pozycję do skoku.
Za zgodą wydawnictwa Galaktyka
J.T