Ćwiczenie 23 – Parkur z drągów do przejazdu kłusem

Sposób przygotowania: potrzebne będą drągi w liczbie od, 10 do 15, które będą ułożone w różnych miejscach na placu.  Jeden przykładowy układ podany jest na rysunku. Można wykazać się indywidualną twórczością w układaniu drągów, ale trzeba dostosować ułożenie do możliwości konia, który ma pokonać parkur.

Sposób przejazdu:

  1. Naucz się kolejności pokonywania poszczególnych drągów. Stwórz wizualizację w mózgu jak to ujmę.
  2. Musisz umieć planować. I zaplanuj wersję krótszą i dłuższą przejazdu
  3. Potrzebna będzie precyzja w najazdach, zawsze najeżdżaj prosto, na sama środek drąga, nie ważne czy będziesz jechać zakrętu, czy prosto, zawsze musisz drąg przekraczać na samym jego środku.
  4. Taki parkur nie ma przypominać skoków, ale bardziej trening ujeżdżeniowy(jazda po płaskim- bez skoków). Nie zapomnij zmieniać kierunek jazdy!

Na co zawracać uwagę?

Trzeba być pewnym czy da się radę wyprzedzić myślami to, co właśnie chce zrobić lub robi koń. Czyli wyprzedzać sytuację, potrafić przewidywać. Jeśli tak potrafisz, to będzie widać jak płynnie będziesz przechodził od drąga do drąga. Płynność to sekret dobrej jazdy po parkurze.

Korzyści płynące z ćwiczenia:

To ćwiczenie pozwala na ćwiczenie własnego umysłu. Można w ten sposób nauczyć się rozwiązywania kilku zadań jednocześnie. Myślenia-, dokąd jadę, jak mam jechać i dlaczego tak a nie inaczej. A także trzeba przygotowywać konia i siebie jednocześnie zanim pojawi się następny drąg na trasie.

Za zgoda wydawnictwa Galaktyka

J.F

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Polecane