Ćwiczenia w galopie + drągi na ziemi

Takie ćwiczenie powinny być realizowane przy użyciu zwykłych drągów do skoków, na początku kładzionych na ziemi. W późniejszej fazie zaawansowania konia i jeźdźca można je nieco unieść opierając na specjalnych bloczkach. Nasza praca nad doskonaleniem galopu, techniki skoku, możliwością regulowanie fule, techniką zakręcania powinna nam dawać efekty, które uwidocznią się podczas zawodów. Wiele ćwiczeń, które będą później zaproponowane do złudzenia mogą wam przypominać ćwiczenia, jakie stosowaliście w początkowej przygodzie ze skokami, lecz tutaj będę one trudniejsze, gdyż będą wykonywane w galopie. Galop jest chodem,  którym koń musi się napracować aby znaleźć równowagę. Skracanie i wydłużanie konia w galopie wymaga od jeźdźca dyskrecji, uwagi, delikatności i skuteczności.

W przypadku galopu koń będzie wykazywał większą zdolność i tendencje do przyspieszania, czasem próbując mocno ciągnąć lub nawet też brykać. Także zachęcam aby poświęcić więcej uwagi na takie ćwiczenia, a efekty będą gwarantowane!.

 

Za zgodą wydawnictwa Galaktyka

J.T

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Polecane

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.