Sprzęt jeździecki – gdzie i jaki kupić?

Gdy jazda konno przestaje być tylko jedną z form spędzania wolnego czasu, a staje się życiową pasją, to naturalną decyzją powinno być zainwestowanie w sprzęt jeździecki. Dzięki temu zagwarantujesz sobie odpowiedni komfort, nie będziesz też musiał korzystać ze sprzętu użyczanego przez szkółkę. Gdzie i jaki sprzęt jeździecki kupić? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Zapytaj instruktora

Na dobry początek warto się skonsultować z instruktorem, który na pewno podpowie Ci, jakiej firmy sprzęt jeździecki jest godny polecenia – zwłaszcza w relacji ceny do jakości. Być może szkółka ma również współpracę z jakimś sklepem, w którym uzyskasz dodatkowy rabat? Zapytać na pewno nie zaszkodzi.

Poszukaj sklepu stacjonarnego

Wiemy, że wizja skompletowania całego sprzętu jeździeckiego w sklepie online jest kusząca, natomiast naprawdę warto tutaj postawić na sklep stacjonarny, w którym masz możliwość przymierzenia i perfekcyjnego dopasowania wszystkich elementów stroju. Zakup na odległość wiąże się jednak ze sporym ryzykiem – może się okazać, że ubrania są niewygodne i się w nich męczysz, a mówimy tutaj przecież o sporym koszcie.

Pomyśl o używanym sprzęcie

Używany sprzęt jeździecki to bardzo ciekawa opcja, nie tylko dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na zakup fabrycznie nowych elementów jeździeckiej garderoby. Po pierwsze: będzie taniej. Po drugie: można łatwo znaleźć niemal nowy sprzęt, który sprzedają osoby wcześniej pochopnie inwestujące w rzeczy, z których ostatecznie nie korzystały. To prawdziwe okazje, na które warto polować w Internecie czy na forach jeździeckich.

Zastanów się, co tak naprawdę jest Ci potrzebne

Zanim udasz się do sklepu jeździeckiego, to musisz wiedzieć, czego w ogóle potrzebujesz. Na pewno warto zainwestować w porządne obuwie i kask, natomiast pozostaje elementy garderoby możesz kompletować sukcesywnie, w miarę aktualnych możliwości finansowych (dresowe spodnie sprawdzą się równie dobrze, jak spodnie typowo jeździeckie).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie