Szeregi gimnastyczne do ćwiczeń lądowania, i lądowania na właściwą nogę.

Sposób przygotowania:

Podstawowe ustawienie, takie jak w ćwiczeniu 26. Można także zastąpić małą stacjonatą lub krzyżakiem.

Sposób przejazdu:

  • Jedź galopem przez drągi do kłusa, w szeregu gimnastycznym, koń powinien być w linii prostej po wylądowaniu.
  • W następnej próbie, kiedy koń już szykuje się do skoku przez mała przeszkodę, skoncentruj wzrok i obróć ramiona w lewo( nie obniżaj lewego barku), naprowadzając konia na lądowanie i zakręt w stronę lewego stojaka.
  • Jedź galopem i staraj się skrócić trasę z powrotem do pojedynczego drąga. Pojedynczy drąg jest punktem skupienia Twojego wzroku przy wychodzeniu z zakrętu. Koń ma zawsze przechodzić przez środek.
  • Ćwiczenie powtórz ze dwa, trzy razy w lewo, a następie w prawo.
  • Wykonaj przejście do kłusa zanim dotrzesz do pojedynczego drąga, lub przejedź przez niego galopem, aby pomóc sobie i zwierzęciu w zmianie nogi, ale tylko w przypadku gdyby koń wylądował na zła nogę, lub galopował z niewłaściwej.

Warte przypomnienia:

Lądowanie konia po przeszkodzie na konkretnej nodze, to zadanie które powinien umieć każdy jeździec. Aby nie przeszkadzać zwierzęciu podczas pokonywania przeszkody, ważne aby jeździec prowadził go wzrokiem, skręcając o kilka stopni barki bez pochylania się na jedna stronę. Taki obrót pozwala delikatnie nakierować konia na zakręt, sprawiając, że wyląduje na właściwej nodze. Ćwicz to tak często, aż stanie się naturalnym odruchem podczas pokonywania przeszkody, po której będziesz wchodził w zakręt. Ćwicz kilka razy w lewo i prawo i pamiętaj, aby czasem dodać wyjazdy po linii prostej.

 

Za zgodą wydawnictwa Galaktyka

J.T

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Polecane

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.