Stacjonata z jednym fule po przekątnej

Jak ustawić?

Na środku placu treningowego ustaw cztery stacjonaty, na odległość jednego foule od siebie. Zmierz dokładnie tą odległość, aby była taka sama między każdą stacjonatą. Wysokość przeszkód ustaw na małą wysokość. Ćwiczenie wykonuj z obu kierunkach.

Sposób przejazdu:

Jedź po skosie na dwie stacjonaty na jedno fule. Galop musi być równy i płynny.

Dodaj jazdę na dwie pozostałe przeszkody, po dwa fule między stacjonatami. Nawroty wykonuj w obydwu kierunkach, w czasie przejazdu stosuj półwolty. Po liniach prostych jedź na 3 fule. Jeżeli uda wam się to ćwiczenie, na kolejny najazd spróbuj nieco mocniej zebrać konia i pojechać trochę bardziej zebranym  galopem na 4 fule. ( skacz na małych wysokościach)

Nigdy nie próbuj „rolować"( za bardzo ściągać wodze i prowadzić do przeganaszowania konia) to nie dopuszczalne!!! Takie zachowanie sprawia ogromne cierpienie zwierzęciu. Może doprowadzić do poważnych uszkodzeń.

 

Co sprawdzać?

Czy zewnętrzne linie jadę prosto

Czy potrafisz poprowadzić konia po przekątnej na 1 fule i czy koń nie próbuje uciekać z trasy.

Korzyści z ćwiczenia:

Możesz sprawdzić czy dobrze kierujesz koniem. W tym ćwiczeniu sprawdzi się czy potrafisz kierować konia w „ramce" między Twoimi rękoma a nogami. Czy po wykonaniu zakrętu znajdujesz się w linii prostej do kolejnej przeszkody.

Jeśli będziesz jechać na 3 fule, będzie pilnować czy koń po skoku zrobi kolejne 3 fule do przeszkody.  W przypadku jazdy na 4 fule, będziesz musiał trochę wzmocnić kontakt, aby skrócić fule. Nauczy cię to skracać i wydłużać wykrok konia, oraz dostosowywać go do odległości między przeszkodami na parkurze.  


J.K

Za zgodą Wyd. Galaktyka 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Polecane