Plac z ćwiczeniami

Przygotowanie:  na placu poustawiaj ok. 6-7 przeszkód średniej wielkości. Zrób to tak, aby móc pokonywać je w obydwie strony. Dostosuj stopień trudności do formy i umiejętności konia.

Sposób przejazdu: ułóż sobie trasę w pamięci i ją pokonuj. Rób to w obydwie strony, w różnym tempie. Możesz nawet wyobrazić sobie, że jesteś na zawodach. Obejdź plac zapamiętaj trasę i w drogę!

O czym pamiętać?

Na pewno o swoim przejeździe. Nie kończ przejazdu kiedy koń coś zrzuci, lub coś zapomnisz. Zawsze zaczynaj i kończ przejazdy, nie rób nic połowicznie. Po zakończonym przejeździe przeanalizuj wszystko z instruktorem, pomyśl co mogłeś zrobić inaczej. Wprowadźcie poprawki, zastanów się co i jak i spróbuj jeszcze raz przejechać.

Jak mogę „wymyślać" sobie ćwiczenia?

Niektóre ćwiczenia można łączyć, wykorzystuj wszystko co już wiesz z wcześniejszych treningów. Spróbuj zrobić 7-8 skoków na początku pracy z koniem. Potem stopniowo dokładaj do tego różne zadania, różną szybkość. Z biegiem czasu i cierpliwości dojdziecie do wprawy, gdzie będziecie mogli pokonać  parkur nawet w 20 skokach. Nie zapominaj też, że konie tzw. skokowe czasem muszą też poćwiczyć elementy ujeżdżania. Dla niektórych ujeżdżanie jest nudne. Zgodę się, ale ta dyscyplina zawiera w sobie dużo prostych ćwiczeń rozluźniających i rozciągających mięśnie. Poprawiające elastyczność konia.  

ZA ZGODĄ WYDAWNICTWA GALAKTYKA

J.Klimczak

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie