Półkolonie w siodle – super propozycja dla Twojego dziecka

Od dawna zastanawiasz się nad zapisaniem dziecka do szkółki jeździeckiej, ale nie wiesz, od czego właściwie zacząć? Nie masz też pewności, czy taka forma spędzania wolnego czasu w ogóle spodoba się Twojej pociesze? W takim razie koniecznie poszukaj ofert półkolonii w siodle. Takie półkolonie organizuje większość szkółek jeździeckich nastawionych na naukę jazdy od podstaw. Sprawdź, dlaczego warto zafundować dziecku taką atrakcję.

Relatywnie niski koszt

Jeździectwo nadal jest kojarzone z elitarnym i bardzo drogim sportem. To zbyt daleko idące uogólnienie. Jazdę konno mogą trenować również osoby średnio sytuowane. Owszem, regularne lekcje swoje kosztują, dlatego na dobry początek warto skorzystać z opcji półkolonii, które zwykle są atrakcyjnie wycenione – koszt nie powinien przekroczyć kilkuset złotych (400-500 zł) za 5 dni.

Kompleksowa organizacja dnia i opieka nad dzieckiem

Półkolonie organizowane przez szkółki jeździeckie nie ograniczają się tylko do lekcji jazdy konno. Tak naprawdę szkółka zapewnia dzieciom znacznie więcej atrakcji przez 7-8 godzin dziennie, włącznie z posiłkiem, zabawami i formami aktywności niezwiązanymi bezpośrednio z jeździectwem. Jeśli więc szukasz atrakcyjnych półkolonii dla dziecka, to rozważ te w siodle – nawet jeśli pociecha nigdy wcześniej nie miała do czynienia z tym sportem.

Najlepszy sposób, aby przekonać się, czy dziecko złapie bakcyla jeździectwa

Wielu rodziców chce, aby ich dzieci zaczęły jeździć konno. Nic dziwnego: to naprawdę znakomita forma aktywności na świeżym powietrzu i doskonała szkoła pokory oraz szacunku do zwierząt. Z drugiej jednak strony okazjonalne lekcje kilka razy w miesiącu nie pozwalają rzetelnie ocenić, czy dziecku to się rzeczywiście podoba.

Półkolonie oznaczają bardzo intensywną naukę jeździectwa, oczywiście od samych podstaw. W ciągu tych kilku dni dziecko z pewnością nabierze przekonania, czy chce kontynuować przygodę z tym pięknym sportem. Jeśli nie, to rodzice przynajmniej zaoszczędzą sporo pieniędzy i czasu.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie