Jak dobrać kask jeździecki do 200 zł?

Początkujący jeźdźcy bardzo często zadają sobie pytanie jak dobrać kask jeździecki, by jazda konna była nie tylko komfortowa, ale również bezpieczna. Umiejscowione na wielu witrynach internetowych poradniki nie zawsze rozwiewają wątpliwości jakiej firmy kask jeździecki kupić, a często dodatkowo gmatwają już i tak ubogą wiedzę potencjalnego klienta. Dobór kasku jeździeckiego to zajęcie trudne oraz czasochłonne, dlatego warto zapoznać się z kilkoma wytycznymi, które rozwiążą ten problem w kilka chwil.

Parametry najbezpieczniejszych kasków do jazdy konnej

Zgodne z zaleceniami ekspertów każdy kask powinien spełniać normę VG1 01.040 2014-12. Warto, by kask posiadał powłoki ABS oraz polistyrenową - ich zastosowanie pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo użytkowania oraz zapewnia wygodę podczas jazdy. Dobrze dopasowany kask to gwarancja bezpieczeństwa, dlatego warto wiedzieć jaki rozmiar wybrać.

Zaleca się, by przed kupnem kasku zmierzyć głowę w jej najszerszym punkcie oraz dodać do otrzymanej wartości 1 cm (np. zmierzona wartość 52 cm, dodajemy do niej 1 cm→ otrzymujemy rozmiar 53). Suma tych dwóch wartości pozwala na odpowiedni dobór kasku, który nie będzie ani za ciasny, ani zbyt duży. Ograniczający widoczność kask to często popełniany przez młodych jeźdźców błąd.

Ponadto warto zwrócić uwagę na materiał, z którego kask jest wykonany. W większości przypadków jest to impregnowany polistyren lub też wysokiej jakości tworzywo sztuczne. Kask powinien być również wyposażony w otwory wentylacyjne. Część nowoczesnych kasków posiada także tzw. system Coolon zapewniający odprowadzanie wilgoci oraz szybkie schnięcie. Kaski z regulacją to standard, o którym także należy wspomnieć.

Nie tylko bezpieczny, ale i wygodny

Każdy kask oprócz bezpieczeństwa powinien zapewniać jeźdźcowi również maksymalną wygodę użytkowania. Zadanie to ułatwia w dużej mierze odpowiednio dopasowany rozmiar kasku, co zostało już wspomniane w poprzednim akapicie.

Warto tutaj przypomnieć, że nie należy kupować kasku na tzw. zapas. Źle dopasowany kask może stać się przyczyną groźnego dla zdrowia i życia wypadku. Zbyt ciasny kask to także problem nie tylko obniżający komfort użytkowania, ale powodujący również trudne do leczenia otarcia oraz rany. Wygodny i bezpieczny kask to narzędzie, w które warto zainwestować.

Czy warto kupować kaski Horze? Opinie ekspertów

Horze to jedna z najbardziej znanych firm zajmujących się produkcją odzieży jeździeckiej oraz akcesoriów przeznaczonych dla koni. Założone w 1988 roku w Finlandii przedsiębiorstwo, posiada aktualnie klientów na całym świecie, w tym również w Polsce. Tworzone przez nich produkty charakteryzują się przede wszystkim funkcjonalnością oraz wysoką trwałością.

Zgodnie z opiniami największej sławy ekspertów, kaski jeździeckie mogą być użytkowane nawet przez dzieci, gdyż zapewniają one odpowiednią do wieku dziecka ochronę delikatnych części główki. Kaski te ponadto wyposażone są w innowacyjny system chłodzenia, o czym bardzo często w swoich opiniach eksperci wspominają.

Ponadto według ich słów warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji kasku, a także jego opływowy kształt. Nie bez znaczenia jest również wysokiej jakości materiał, z którego kaski marki Horze są wykonane. Dla osób interesujących się modą, nie mniej ważna okaże się szeroka gama wzorów i kolorów.

Co trzeba wiedzieć przed zakupem kasku?

Przed zakupem kasku warto nie tylko ustalić posiadany na ten cel budżet, ale również wyposażyć się w miarę umożliwiającą określenie szerokości głowy w jej najszerszym punkcie. W przypadku zakupów w sklepie stacjonarnym ostatni punkt możemy pominąć.

Aktualnie w renomowanych sklepach znajdziemy nie tylko produkty z tzw. wyższej półki, ale również dobry kask jeździecki do 200 zł.

Kwota ta pozwoli na zakup kasku z ochroną potylicy oraz innymi ważnymi aspektami zapewniającymi jeźdźcowi bezpieczeństwo. Niska cena nie wiąże się w żadnym przypadku z obniżoną jakością produktu. Dobre kaski jeździeckie to nie tylko uniwersalne, czarne produkty, ale również serie przystosowane do najnowszych trendów mody.

Szeroka gama produktów obejmuje zarówno kaski z cyrkoniami, jak i kryształkami. Ponadto do dyspozycji klientów pozostaje kask jeździecki z brokatem oraz naniesionymi różnymi metodami grafikami. Nudne i jednokolorowe kaski są już zdecydowanie niemodne.

Kaski jeździeckie - od jakich firm polecam?

Do najczęściej polecanych przez klientów kasków, należą produkty skandynawskiej marki Horze. Szeroka rozpiętość cenowa oraz wysokiej jakości kaski sprawiają, że marka ta staje się coraz bardziej popularna również w Polsce. Konkurencja jednak nie śpi i na czoło wybijają się również takie przedsiębiorstwa jak Horsenjoy Sport, Horselife oraz Ked.

Na uwagę zasługują także mniejsze firmy, które wkładają w produkcję kasków przysłowiowe serce. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto porównać kilka modeli pochodzących z różnych firm. Nie zawsze droższy kask jest tym najlepszym i najbezpieczniejszym. Cena 200 zł powinna okazać się wystarczającą na zakup pierwszego, poważnego ochraniacza na głowę jeźdźca.

Gdzie najlepiej kupić profesjonalny kask?

Kupna profesjonalnego kasku jeździeckiego dokonać można aktualnie w bardzo wielu miejscach. Do najczęściej wybieranych należą jednak sklepy internetowe z ofertą kasków jeździeckich, np rekomendowany: https://horsepol.pl/99-kaski. Sklep ten oferuje swoje produkty jednak nie tylko internautom, ale również osobom odwiedzającym jego punkt stacjonarny, zlokalizowany w Warszawie.

Szeroki asortyment pozwala na zapoznanie się z kaskami wszystkich wymienionych w powyższym artykule marek. Dla osób zainteresowanych zakupami w sieci, właściciel udostępnił poradnik, umożliwiający jak najlepsze dopasowanie kasku. Z takim poradnikiem - zakupy to niebywała przyjemność.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie