Dlaczego warto zacząć jeździć konno w średnim wieku?

Jazdę konno należy zacząć w dzieciństwie – to dość powszechny pogląd, którego wcale nie trzeba brać za pewnik. Rzeczywiście, im wcześniej zaczniemy przygodę z jeździectwem, tym większa szansa na osiągnięcie mistrzostwa. Pamiętajmy natomiast, że bliski kontakt z końmi nie musi od razu wiązać się z wypracowaniem perfekcyjnej techniki, ale może – a nawet powinien – być przede wszystkim sposobem na przyjemne spędzanie wolnego czasu. Poznaj więc argumenty przemawiające za tym, aby zacząć jeździć konno w średnim wieku.

Spełnienie marzenia

Wiele osób w średnim wieku od dziecka marzyło o tym, aby zacząć jeździć konno. Jeśli należysz do tej grupy, to dlaczego masz z tego zrezygnować? Wiek nie jest żadną przeszkodą, o ile czujesz się dobrze, jesteś sprawny fizycznie, nie masz żadnych problemów z kręgosłupem etc. Życie jest za krótkie, aby odkładać marzenia na nie wiadomo kiedy.

Rewelacyjny sposób na relaks

Jazda konno jest niezwykle odprężająca, o czym przekonasz się już po kilku chwilach obcowania z tymi zwierzętami. Jest coś takiego w koniach, co wyciąga z nas stres, pozwala zapomnieć o problemach, rozluźnić całe ciało i oczyścić głowę. To idealny sport dla osób zapracowanych, które czują, że za chwilę przegrzeją się im zwoje.

Odskocznia od codzienności

Nawet jedna lekcja jazdy konno w tygodniu będzie dla Ciebie ogromną radością i czymś, na co warto czekać. Jeśli nie masz zbyt wielu okazji, aby zadbać tylko o siebie, nie masz żadnego hobby i przygniatają Cię obowiązki, to naprawdę pozwól sobie pomóc i postaw właśnie na jeździectwo. Świat się nie zawali, jeśli poświęcisz 1-2 godziny w tygodniu na wizytę w szkółce, a Twoje zdrowie psychiczne na pewno bardzo na tym zyska.

Zadbanie o dobrą sylwetkę

Nie każdy wie, że jazda konno jest bardzo wymagająca pod względem fizycznym. Jeździec jest cały czas w ruchu, musi kontrolować zachowanie konia, napinać mięśnie, a to oczywiście ma bezpośredni wpływ na spalanie kalorii. Do tego dochodzi jeszcze ruch podczas wykonywania różnych czynności przy koniu, jak szczotkowanie, czyszczenie kopyt itd.

Jeśli więc czujesz, że musisz trochę bardziej zadbać o swoje ciało, to jeździectwo będzie świetnym wyborem. To sport jak każdy inny, który jednak jest mniej męczący w porównaniu z np. joggingiem czy siłownią.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Polecane