Dlaczego jeździectwo to idealny sport dla zestresowanych?

Dusi Cię stres? Żyjesz w ciągłym napięciu spowodowanym obowiązkami zawodowymi i domowymi? Czujesz, że lada moment eksploduje Ci głowa? Mamy rozwiązanie. Koniecznie spróbuj jazdy konno, czyli jednej z najskuteczniejszych terapii antystresowych. Dlaczego jeździectwo to idealny sport dla zestresowanych? Poznaj nasze argumenty.

Konie „wyciągają” stres

Nieprzypadkowo to właśnie hipoterapia jest jedną z najbardziej rekomendowanych form terapii nie tylko schorzeń fizycznych, ale również psychicznych. Szkółki jeździeckie bardzo często odwiedzają osoby, dla których kontakt z końmi stanowi ucieczkę przed codziennymi problemami i lekarstwo na stres.

Koń nie lubi, gdy jeździec się denerwuje

Konie świetnie wyczuwają ludzkie nastroje. Jeśli przyjdziesz do szkółki podminowany, to koń nie będzie chciał z Tobą współpracować. To zmusi Cię do szybkiej zmiany postawy. Stres momentalnie odpuści, a Ty skupisz się tylko na jeździe, zapominając o całym świecie.

To sport wymagający fizycznie

Receptą na stres jest wysiłek fizyczny, jednak nie każdy ma ochotę czy predyspozycje do tego, aby np. biegać, jeździć na rowerze czy chodzić na siłownię. Jeździectwo to niedoceniany sport, który rzeczywiście potrafi wycisnąć z jeźdźca siódme poty. Po dobrym treningu poczujesz silne zmęczenie fizyczne, jednocześnie ciesząc się lżejszą głową.

Respekt w stosunku do zwierzęcia pozwala zapomnieć o nieistotnych problemach dnia codziennego

Konie budzą respekt nawet u największych twardzieli, rekinów biznesu i najskuteczniejszych managerów. Jeśli przejmujesz się w gruncie rzeczy mało istotnymi sprawami, związanymi z pracą czy np. awarią jakiegoś sprzętu, to przyjdź do szkółki jeździeckiej.

Szybko się przekonasz, że w kontakcie z tak imponującym zwierzęciem Twoje problemy są błahostką. Docenisz piękno przyrody, proste zasady obowiązujące w szkółce, ciesząc się przy tym tak prozaiczną, a jednak egzotyczną dla większości ludzi czynnością, jak jazda konno.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie