Pranie i czyszczenie akcesoriów jeździeckich

Firma Sovrana koncentruje się na zaspokojeniu potrzeb pralni chemicznych i wodnych od ponad 15 lat. Poza ofertą kompleksowego wyposażenia pralni w profesjonalne urządzenia, oferuje produkty wysokiej jakości i konkurencyjne usługi przed i posprzedażowe dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów.

Sovrana wychodzi naprzeciw wymaganiom klientów zajmujących się asortymentem zaliczanym do niszowego na rynku pralniczym. Zwracając uwagę na małe placówki jakimi mogą być np. ośrodki jeździeckie, Sovrana oferuje urządzenia specjalnie zaprojektowane i dostosowane do potrzeb małych i średnich zakładów.

Asortyment przeznaczony dla tego segmentu przedsiębiorstw zawiera przede wszystkim modele o kompaktowej konstrukcji i dużej mocy, przy zachowaniu niskiego zużycia energii oraz wykorzystaniu ograniczonej powierzchni montażu.

Proces prania

Pranie derek, czapraków i akcesoriów jeździeckich… staje się przyjemnym doświadczeniem! W stajniach, farmach i ośrodkach jeździeckich należy zwracać uwagę na prawidłowe czyszczenie derek i pozostałych akcesoriów, gdyż jest to jeden z ważniejszych aspektów niezbędnych dla bezpieczeństwa i zdrowia zwierząt oraz ludzi.

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków i grzybów zaleca się systematyczne pranie tych akcesoriów. Regularne czyszczenie derek i czaprachów zapewnia wysokie standardy higieny, co przekłada się na zdrowie zwierząt, komfortowe warunki życia, sprawia iż praca ze zwierzętami jest bardziej przyjemna. Prawidłowe i systematyczne pranie akcesoriów powoduje, iż tkaniny z których są wykonane na dłużej zachowują swoje właściwości i wysoką jakość.

Pralnico-wirówki z serii SW dostosowane są do prania niestandardowego asortymentu, gdyż posiadają charakterystyczne cechy:

 • Wysokiej klasy podzespoły, obudowa ze stali nierdzewnej (zapewniają większą trwałość i odporność na pracę w cięższych warunkach);
 • Moduł alarmu, moduł danych statystycznych, zestaw naprawczy, możliwość demontażu bębna od frontu urządzenia (pozwala na zmniejszenie wymagań zarówno w zakresie miejsca jak i czasu prania);
 • Miękkie zawieszenie maszyn (nie wymagają kotwiczenia);
 • Dozownik środków piorących z układem zabezpieczającym przed powrotem wody z detergentem do sieci;
 • Łatwe podłączenie do systemu automatycznego dozowania (urządzenie wyposażone jest w 3 automatyczne pompy do dozowania detergentu piorącego, zmiękczającego i środka odkażającego);
 • Automatyczny system wykrywania nierównomiernego rozłożenia wsadu (zapewnia łagodniejszy ruch oraz przedłuża trwałość podzespołów);
 • Współczynnik G350, prędkość wirowania 700-820 obr/min (w zależności od modelu).

Proces suszenia

Suszarki bębnowe z serii SDA to idealne dopełnienie dla całego procesu prania i wykończania specjalistycznego asortymentu. Najważniejsze cechy urządzeń to:

 • Zredukowane wymiary urządzeń umożliwiające ich łatwiejszy transport oraz instalację;
 • Mikroprocesor nowej generacji pozwala aby koszty prania pozostawały pod stałą kontrolą, co oznacza, że zarządzanie praniem jeszcze nigdy nie było tak proste;
 • Dostępność w kilku wersjach ogrzewania (elektryczne, gazowe, parowe);
 • Ograniczone koszty użytkowania ze względu na specjalny system ogrzewania czerpiący ciepło z otoczenia;
 • System „antyzałamkowy” na końcu cyklu ułatwiający późniejsze wykańczanie odzieży (pozwala na uniknięcie powstawania zagnieceń);
 • Drzwi otwierane po pod kątem 180°. Szerokość drzwi oraz ich pozycja umożliwia łatwy załadunek i wyładunek odzieży. W zależności od wymagań klienta, suszarka dostępna jest również w wersji z otwieraniem lewostronnym (na zamówienie)
 • Zabezpieczenie zatrzymujące pracę suszarki po otwarciu drzwi

Stylowy wygląd i zastosowanie nowatorskich rozwiązań w połączeniu z prostotą instalacji urządzeń pozwoliły na zmniejszenie ich rozmiaru bez wpływu na ładowność.

Urządzenia z serii SW+SDA to gwarancja jakości pozwalająca na profesjonalne pranie i pielęgnację specjalistycznego asortymentu.

Autorem artykułu jest Sovrana - profesjonalne systemy pralnicze.

WG,

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie