Polacy walczcie o nasze Polskie Konie! Uratujmy kolejne końskie życie ...

Wszyscy! Wykupujemy Konie ze Skaryszewa! Podziel się tym co masz! Ratuj!

Bgz Bnp Paribas: Pl 1216 0014 6218 4592 8850 0000 01. Nr swift dla przelewów zagranicznych: PABPLPK. Można także skorzystać z opcji PayPal: koniepizg@wp.pl.      

 

Azyl Dla Koni oraz utworzony pod jego patronatem Szpital Dla Koni w Nowakowie, dziś kieruje do was słowa: Polacy walczcie o nasze Polskie Konie! Uratujmy kolejne końskie życie ...

Większość Polaków zna nazwę Skaryszew. Mało komu kojarzy się ona jednak z czymś innym niż targi koni. Nawet jeśli władze miasta dwoiłyby się i troiły, nikt nie zwróci uwagi na piękny, gotycki kościół czy zabytkowy cmentarz. Skaryszew to targi. Nie zwykły rynek, gdzie kupujemy coś i grzecznie odchodzimy z naszym zakupem. Skaryszew to wrota do końskiego piekła. Piekła, które na ziemi, z premedytacją, urządzili im ludzie.

W tym roku w Skaryszewie, 6-7 marca odbędą się końskie targi śmierci. Targi z lat ubiegłych, na których byli członkowie Azylu Dla Koni, są za nami. O nadchodzących w mediach już zaczyna robić się głośno. Ale dlaczego? „Może to dopiero będzie piekło, jakiego jeszcze nie widzieliśmy?” Co może się stać? Precz z łapami handlarze! Koniec zabijania naszych koni, koniec brutalności na targach, koniec z końskimi rzeźniami! Organizacje z całej Polski i nie tylko zjednoczyły się w siłę i nadstawiając swoje głowy nie dopuszczą do krwawych transportów koni. „Koń to Przyjaciel, On nie jest mięsem!”. Jedziemy tam po to, by położyć kres hańbiącemu ludzkość prawu i zmienić zapis ustawy- Koń to Zwierzę Towarzyszące! Jedziemy także po to, by kolejne konie mogły żyć nowym, beztroskim życiem pod naszą opieką. Nie ma na to wystarczających środków, czego nie ukrywamy. Liczymy jednak na wsparcie, pomoc, nawet najmniejszą, ze strony tych, którzy nie chcą by konie: chore, staruszki, kucyki, końskie dzieci i ciężarne klacze jechały w ciasnych ciężarówkach, bez wody i jedzenia po strzał w głowę i śmierć! Przerażone i kompletnie nie wiedzą, DLACZEGO. Czym zawiniły by dostać tak okrutną karę?

W zeszłym roku dwa końskie życia więcej zostały ocalone od wyjazdu na rzeź. Stowarzyszenie uratowało znerwicowane i przerażone kucyki. Po przyjeździe z nimi z targów, włożyliśmy wiele energii, pieniędzy i czasu by powróciły do właściwego zdrowia fizycznego i psychicznego. Dziś są już zdrowe, chętne do współpracy i nie boją się ludzi. Mają też swoje nowe imiona jako symbol nowego życia !

Nasze Stowarzyszenie, które ratuje zwierzęta na pytanie „Co dzieje się na targach koni?” odpowiada jednym słowem- „Bestialstwo”. W nocy brutalne akcje przemocy, kopanie czy bicie batem zwierząt, źrebnych kobył i małych źrebaczków. Rozładunek koni to dla tych pozbawionych uczuć handlarzy zabawa – z niedozwolonych wozów i w nieodpowiednich miejscach, bijąc batem jeszcze w wozie. Wtedy przerażony koń wyskakuje jak sprężyna, na co i z jakim skutkiem to już nieważne, czy koń połamie się, czy nie, to nie ma znaczenia. My obrońcy praw zwierząt fundacje i wszelkie stowarzyszenia również nie mamy dla nich znaczenia. Nagminnie jesteśmy tam wyzywani, popychani, a nawet straszeni śmiercią. Policja robi wszystko, by raczej nic nie zrobić, a już bynajmniej nie stać po naszej stronie. Nękane konie potrzebują pomocy, a handlarze prawdziwej kary za znęcanie się nad zwierzętami. Przecież to jest przestępstwo! Komuś jeszcze musi na tym zależeć!

W jakich czasach żyjemy? W tym samym czasie tak wiele osób pyszni się „ekologicznym trybem życia”, celebryci pokazują, jak odżywiać się nie jedząc mięsa, konie nadal potwornie cierpią. I to w miejscu doskonale znanym, pokazywanym w mediach. Wrzucone w chorą ustawę na listę zwierząt rzeźnych, maltretowane od urodzenia, a w efekcie zabijane, by ktoś napchał swoje tłuste brzuchy!Łatwiej jest zamknąć oczy i udawać, że sprawy nie ma, ale za to jeść sałatę zamiast kurczaka i tym chwalić się wokół? Widocznie dla niektórych tak. Otwórzcie oczy i obudźcie się ludzie! To właśnie konie, ich ciężka praca i siła były niegdyś naszą chlubą! Wojny, wyjazdy i prace w polu… To konie rehabilitują dziś niepełnosprawne dzieci stając się ich często jedynym przyjacielem… Nie odwracajcie głowy, nie udawajcie, że nie wiecie… Stańcie z podniesionym czołem i walczcie o ich życie!

 

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Polecane