Szereg gimnastyczny z przeszkodą nie w linii prostej

Sposób przygotowania:

Na podstawie szeregu gimnastycznego, ustaw dwie stacjonaty po każdej w linii prostej. Zastosuj te same odległości tak jak w ćwiczeniu z linią prostą.

Sposób przejazdu:

Ćwiczenie jest trudniejsze ze tego względu, iż jest większa ilość fuli do ostatniego skoku. Wydłużona odległość i zmiana kierunku dla mnie doświadczonego konia może stanowić problem. Zwierze może mieć problemy z koncentracją, może za bardzo rozglądać się na boki i szukać przeszkody, jeśli jeździec nie naprowadzi go dobrze na przeszkodę, koń może nie trafić i wyłamać.

Wyłamanie to nie to samo co odmowa!

Ważne dla jeźdźca jest rozpoznanie czym jest odmowa a czym wyłamanie. Wyłamanie - ucieczka od skoku w inną stronę niż przeszkoda, unikniecie skoku. Takie zachowanie może mieć miejsce bez względu na rodzaj przeszkody, tempo jaki się poruszamy. Trudniej jest zapanować na takim zachowaniem podczas galopu, lecz jeśli już nasz koń wyłamie np. w lewo to powinniśmy szybko zareagować i postąpić odwrotnie. Znaczy to że jeśli koń poszedł w lewo to my nakierowując go na przeszkodę robimy to w prawą stronę prostopadle do przeszkody. Im szybciej i sprawniej to zrobimy bez walki, tym lepszy efekt uzyskamy.

Uwaga!

Niezależnie od sytuacji nie wolno pozwalać koniowi na powtarzanie tego samego błędu. Stosuj tę regułę we wszystkich aspektach pracy z koniem.

 

Za zgodą wydawnictwa Galaktyka

J.F

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Polecane

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.