Skoki w galopie - wstępnie

Któż nie marzy o karierze jeździeckiej. Ale jak wszystkim wiadomo do wszystkiego trzeba dochodzić pracą, cierpliwością i uporem, wtedy sukces smakuje najlepiej.

No dobra koniec wywodów, w tym rozdziale chciałabym popisać troszkę o skokach przez przeszkody w galopie. Zamieszczę ćwiczenia przygotowujące konia jak i zarówno jeźdźca do dalszych skoków chodź bardziej wymagających. Na początek przypomnę najazd kłusem i podstawowe ćwiczenie gimnastyczne, po to abyśmy zachowali impuls, rytm i spokój. Dzięki temu dotrzemy do pojedynczych skoków w linii przeszkód co jest bardzo ważne w dalszym szkoleniu oraz zawodach. Dalsze ćwiczenia będą kładły nacisk na pokonywanie zakrętów łącząc w sobie najazd na przeszkodę. Pomoże to zwierzęciu się zrównoważyć i przenieść więcej energii na zad, który jest jego „motorem" napędzającym.  Jeśli koń i jeździec dobrze zaznajomili się z poprzednimi ćwiczeniami i wykonywali je dobrze pod okiem doświadczonego trenera, to z tymi nie będą mieli zbytnio kłopotów.  

Przypominam że ćwiczenia opisywane na wortalu powinny być wykonywane pod okiem doświadczonego trenera. Nie róbmy tego sami!!!.

Z pozdrowieniem
J.Klimczak

Na foto. Angelika z Nadią. 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie