Podwójna linia w szeregu gimnastycznym z kłusa. Z możliwością jazdy w tył na lewo lub prawo.

Do ćwiczenia „Kłusowany szereg w tył, na prawo lub lewo z pojedynczym skokiem w galopie.” Dostawiamy następne dwie przeszkody w odległości 4 fuli galopu. Odległość ok 15,5 do 17,5 m przy średnich przeszkodach. Dla większości koni ta odległość jest odpowiednia, lecz nie zapominajmy, iż każdy koń jest inny.

Podwójna linia w szeregu gimnastycznym z kłusa. Z możliwością jazdy w tył na lewo lub prawo.

Sposób przejazdu:

Szereg gimnastyczny pokonujemy kłusując, przed ostatnią przeszkoda robimy fule galopu. Po przeszkodę lądujemy na właściwą nogę, zgodna z naszym kierunkiem jazdy. Jedziemy galopem i staramy się najechać na sam środek pojedynczych przeszkód. Jeżeli ustawione odległości nie pozwalają zwierzęciu równo galopować, trzeba je zmienić na odpowiednie dla danego konia. Jedź to ćwiczenie w dwie strony.

Odległości między przeszkodami:

Czasem podane odległości nieco zmieniają się w zależności od sytuacji. Jest tak, ponieważ optymalny dystans między przeszkodami zmienia się w miarę tego, jak na nie najedziemy. Trzeba zapamiętać, że drągi położone na ziemi mają być wskazówką dla konia, do wyrównania fule. Nie powinny być one przeskakiwane. Kiedy koń kłusuje przez drągi i pokonuje przeszkody w szeregu, to nie wyląduje za daleko po drugiej przeszkodzie i wyrówna fule. Natomiast, jeżeli jedziemy na przeszkodę w galopie automatycznie odległość się zwiększa. Trening powinien być prowadzony na krótszych odległościach i wolniejszym tempie. Koncentrujemy się na równowadze, technice i współpracy z koniem.

 

Za zgodą wyd. Galaktyka

J.Klimczak

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie