Ćwiczenie 9 - Podstawowe ćwiczenie gimnastyczne + okser i stacjonata

Przygotowanie:

Odmierz 6.40 m - 6.70 m alby umożliwić zwierzęciu zrobienie kroku po okserze i postaw stacjonatę. Jeśli wcześniej wykonywaliście ćwiczenie typu stacjonata okser to najpierw ustawcie okser a potem odmierzcie od niego odpowiednią długość i postawcie stacjonatę.

Ważne! Zawsze, kiedy zmieniacie stacjonatę na okser w linii przeszkód lub szeregu trzeba ponownie odmierzyć odległość między przeszkodami. Jest to niezbędne ze wzglądu na szerokość oksera i można się upewnić czy odległość faktycznie jest dobra.

Sposób przejazdu:

Ćwiczenie jedziemy w kłusie i pamiętamy, aby zakończyć je poprzez wykonanie koła i płynne przejście znów do kłusa.

Co sprawdzać:

  • Czy jak zawsze jesteście spokojnie, wyśrodkowani i umożliwiacie zwierzęciu zbalansowanie przed ostatnia przeszkodą.
  • Jeśli czujecie ze pozycja nie jest jeszcze dostatecznie stabilna i pewna, stacjonata po okserze może być dobrym ćwiczeniem.

Korzyści:

Ćwiczenie pozwala usprawnić równowagę konia jak i także nauczyć go utrzymywania równej długości skoków galopu pomiędzy przeszkodami.

Okser i jego wpływ na odległość między przeszkodami

W szeregach i liniach oksery zmieniają odległości. Niski okser „dubelbarowaty" „przestawia" konia na dłuższy skok galopu po wylądowaniu. Żeby dać sobie radę z niższą, bardziej pionową przeszkoda lub płaskim kare okserem, koń musi być sprytniejszy i lepiej zbalansowany.

Unikajcie stawiania małych i trudnych odległości, dopóki Kon nie osiągnie odpowiedniego poziomu wyszkolenia, aby dać sobie z nimi radę.

Za zgodą wydawnictwa Galaktyka

J.F

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Polecane

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.