Równowaga w ruchu

Redakcja
21.10.2015

Tytuł - Równowaga w ruchu

Autor - Susanne von Dietze

Wydawnictwo : Galaktyka

Format: 16,50 x 24,00 cm
Ilość stron: 272
Oprawa: miękka
Papier: kreda
Waga: 0
Standard (ilość egzemplarzy w paczce): 0
Waga standardu: 0
Rok wydania: 2007
Wydanie: I
Kod EAN: 9788375790023
ISBN: 978-83-7579-002-3

Opis :

 

Sztuka udanego jeździectwa polega na doprowadzeniu harmonii do takiego stopnia, iż dla patrzącego z boku koń i jeździec wyglądają na poruszających się w całkowitej jedności. Kluczem do tego ideału nie jest dosiad statyczny, lecz taki, który jest w stanie adaptować się do wszelkich ruchów konia. Im lepiej dosiad podąża za ruchem, tym bardziej może na niego wpływać i pozostawać w doskonałej równowadze z koniem.

 

Susanne von Dietze – instruktorka jazdy konnej, zawodniczka w konkursach ujeżdżania i fizjoterapeutka – odkrywa źródła licznych błędów i słabości w obszarze dosiadu. Dzięki doświadczeniu trenerskiemu podaje nam liczne wyjaśnienia i sugeruje wiele praktycznych ćwiczeń. Równowaga w ruchu stanowi bezcenne źródło porad dla wszystkich, którzy chcieliby dokładniej zrozumieć dosiad i lepiej nad nim panować. To pozycja, która będzie przydatna zarówno nauczycielom, jak i uczniom.

 

RECENZJE EKSPERTÓW:
Każdy, kto jeździ konno, zdaje sobie sprawę z faktu, iż kluczem do dobrej jazdy i prawdziwego porozumienia  pomiędzy jeźdźcem a koniem, jest prawidłowy dosiad i wyczucie jeździeckie. Na temat dosiadu wypowiedziano wiele teorii i napisano wiele książek, ale ważnej, dobrze przedstawionej wiedzy, nigdy za dużo. Równowaga w ruchu  to profesjonalnie przygotowana książka, przekazująca wiedzę wartą uważnej lektury i analizy. Każdy jeździec, który chce doskonalić dosiad i wyczucie jeździeckie, z pewnością znajdzie w niej cenne wskazówki.
Wojciech Mickunas

Dogłębne zrozumienie mechanizmów sterujących ruchem ciała ludzkiego pomaga wypracować sobie właściwe schematy ruchowe i skorygować złe nawyki. Suzanne von Dietze rozpatruje poszczególne elementy składające się na dobry dosiad  i omawia właściwe używanie pomocy jeździeckich z punktu widzenia anatomii człowieka. Analizuje różnice między dosiadem i pomocami stosowanymi w ujeżdżeniu i w skokach jeździeckich, prezentując również praktyczne ćwiczenia doskonalące.
Świat Koni

 

www.galaktyka.com.pl

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie