Suplement diety Osteomin

Z początkiem 2007 roku firma Eggersmann wprowadziła na polski rynek nowy suplement diety o nazwie Osteomin. Produkt jest przeznaczonych dla młodych koni.

 Osteomin stworzony jest na bazie łatwo przyswajalnych składników, co wpływa na zwiększenie jego wydajności. Jak informuje producent, w okresie wzrostu młode konie potrzebują odpowiednich składników mineralnych, pierwiastków śladowych, a także witamin w celu zminimalizowania ryzyka uszkodzeń układu kostnego oraz więzadeł i zagwarantowania optymalnego rozwoju. Dlatego dla wzmocnienia stabilności szkieletu w preparacie Osteomin zawarto wapń i fosfor w ilościach odpowiadających zapotrzebowaniu na te pierwiastki u rosnących koni. Dla stabilizacji tkanki łącznej, optymalizacji procesu wzrostu kości oraz wspomaganiu przemiany materii do preparatu dodano pierwiastki śladowe, takie jak cynk i mangan w formie łatwo przyswajalnej dla organizmu.


W najbliższym czasie firma wprowadzi na rynek polski kolejną nowość. Produkt ten miał już swoją premierę na tegorocznych targach Equitana w Essen. Jest to pasza Revital Cubes, przeznaczona dla koni w czasie rehabilitacji oraz dla koni, które często kolkują. Zalecana jest również przy ochwatach, mieśniochwatach i zaburzeniach przemiany cukru.

Firma Eggersmann produkuje pasze i suplementy dla koni od ponad 30 lat. W jej fabrykach produkowane są wyłącznie pasze dla koni, daje wiekszą gwarancję, że są one wolne od maczek zwierzęcych, lekarstw czy środków dopingujących.
Eggersmann dostosowywuje swoje pasze i suplenenty do potrzeb, wieku, płci, kondycji i treningu koni. Nad jakością produktów czuwają niemieckie władze okręgowe oraz Rolniczy Instytutu Badawczy i Naukowy (LUFA) w Hameln. Wszytkie posiadają także certyfikat jakości GMP+.

 

www.equito.pl

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Polecane