Chłodny rezultat gwarantowany

Equi-N-icE to bandaż chłodzący dla koni, który pomaga w szybkim niwelowaniu powstałych kontuzji i stłuczeń podczas treningów. Produkt jest nowością na rynku europejskim, a w Polsce dostępny jest dopiero od paru miesięcy.


 Equi-N-icE to nowy, unikalny bandaż elastyczny wielorazowego użytku, który łączy chłodzenie z uciskiem (zimny kompres) i działa poprzez absorbowanie ciepła z kontuzjowanego miejsca na zewnątrz opatrunku i szybkie odparowanie.

 - Equi-N-icE odwrotnie do produktów, które wprowadzają zimno w kontuzjowane miejsce, daje natychmiastowe leczenie w zapaleniach i stłuczeniach mięśni, ścięgien i wiązadeł koni. Jest doskonały przy problemach z opuchlizną, stłuczeniami, siniakami, lekkimi obrażeniami skóry i tym podobnymi schorzeniami. W połączeniu z długotrwałym chłodzeniem efekt pozostaje nawet po usunięciu bandaża – wyjaśnia Bartosz Weron z firmy Weron Dental, dystrybutora Equi-N-icE w Polsce.

Potwierdzona jakość
 Equi-N-icE produkowany jest w Wielkiej Brytanii, gdzie cieszy się sporym uznaniem.
 - Testowaliśmy Equi-N-icE przez całe dwa sezony 06’ & 07’ i wspólnie osiągnęliśmy wspaniałe sukcesy. Chciałbym polecić to wszystkim trenerom i lekarzom. Produkt jest bardzo wydajny i prosty w użyciu a co za tym idzie bardzo skuteczny – rekomenduje JW Hills, trener koni wyścigowych.

 Produkt posiada Europejski Certyfikat Jakości oraz atesty i normy jakości ISO9001. Jego premiera miała miejsce na targach medycyny światowej w ubiegłbym roku, w Londynie. Wyłącznym dystrybutorem Equi-N-icE w Polsce jest firma Weron Dental.

Skuteczny i łatwy w użyciu

 Wszystkie produkty Equi-N-icE przeszły obszerne badania i testy kliniczne – trwające ponad dwa lata - zanim zostały oddane do powszechnego użytku. Zdjęcia robione za pomocą kamery termicznej obrazowały cały etap chłodzenia części ciała konia. Celem badań było ukazanie efektywności, czyli szybkiego i bezpiecznego redukowania temperatury przez produkty Equi-N-icE.

 - Testy udowodniły również łatwy sposób użycia oraz to, jak niewiele czasu trzeba poświęcić na ich zastosowanie w porównaniu z klasycznymi metodami – dodaje Bartosz Weron.
 Produkt, aby był gotowy do użycia nie potrzebują ani wody, ani elektryczności ani żadnego innego źródła chłodzenia. Łatwy sposób użycia przyczynia się do tego, iż można je zastosować w każdej potrzebie oraz w każdych warunkach.

 Equi-N-icE działa odwrotnie do produktów, które wprowadzają zimno, w kontuzjowane miejsce (lód, ice pack) - absorbuje ciepło na zewnątrz poprzez odparowanie, pozwala na obniżenie temperatury ciała w każdych warunkach. Jest to unikalny bandaż elastyczny wielorazowego użytku, który łączy chłodzenie z uciskiem (zimny kompres) i działa poprzez absorbowanie ciepła z kontuzjowanego miejsca.

Podczas testów poprzez użycie Equi-N-icE obniżono temperaturę kończyny dolnej o 15°c w 20 minut. W wyniku powolnego procesu schładzania nogi uniknięto odparzeń i uszkodzeń skóry, które zdarzają się przy użyciu tradycyjnego kompresu z lodem. W końcowym pomiarze temperatura ciała w tym miejscu została obniżona o 20°c w czasie 30 minut. Po usunięciu bandaża miejsce jego aplikacji pozostało dalej zimne przez 2-3 godziny, dając ulgę w bólu. Rezultaty były wynikiem testów klinicznych opartych na badaniach przy użyciu kamery termicznej.
Firma Weron Dental, obok bandaża chłodzącego, wprowadza na polski rynek trzy nowe produkty z serii Equi-N-icE: Rapid Cooler Rug (Chłodząca derka), Coolant (Płyn chłodzący), Cool Air Travel Boots (Chłodzące buty / Ochraniacze podróżne).

 - Głównym zainteresowaniem naszej firmy jest medycyna sportowa. Dysponujemy profesjonalnym asortymentem, który ciągle poszerzamy o kolejne sprawdzone produkty. Wprowadzając innowacje na polski rynek sugerujemy się przede wszystkim ich jakością i skutecznością. Uważamy, że nauka i postęp to najlepsza droga do sukcesu i bycia najlepszym – podkreśla Bartosz Weron.

Rapid Cooler Rug - chłodząca derka - całościowe szybko chłodzące okrycie dla konia. Specjalnie stworzony materiał Coolmax® pozwala na obniżenie temperatury w każdych warunkach. Wyjątkowa struktura derki pozwala usunąć wilgoć z powierzchni skóry, nadmiernie wydobywający się pot oraz ustabilizować temperaturę ciała (po wysiłku). Equi-N-icE odświeża szybko po trudach w terenie, treningu oraz zawodach, przyspiesza regenerację mięśni. Produkt umieszczony jest w hermetycznym opakowaniu, przez co jest wygodny w transporcie.

Za pomocą derki chłodzącej Equi-N-icE obniżono temperaturę ciała o 7°C w czasie 10 minut. Proces schładzania był stopniowy, aby nie naruszyć struktury rozgrzanych mięśni zaraz po treningu. Dzięki temu uniknięto również odparzeń i uszkodzeń skóry. Po usunięciu derki miejsce jej aplikacji pozostało dalej zimne przez 2-3 godziny, regenrując zużytą energię. Rezultaty były wynikiem testów klinicznych opartych na badaniach przy użyciu kamery termicznej, które ukazały optymalny poziom schłodzonej powierzchni tak, aby był on bezpieczny i zadowalający.

Coolant - płyn chłodzący do nasączania bandaża lub derki Equi-N-icE: wykonany na bazie mentholu, alkoholu etylowego, wody oczyszczonej, szałwii, wyciągu z sosny karłowatej i gliceryny. Nie zawiera żadnych substancji dopingujących ani szkodliwych chemicznie - zgodnie z regułami wyścigów.
W celu ponownego użycia bandaża lub derki Equi-N-icE należy umieścić je w hermetycznym opakowaniu oraz w zalecanej zawartości płynu chłodzącego i szczelnie zamknąć. Po paru minutach produkty są gotowe do kolejnego zastosowania. Jeśli nie spełni się tych wymogów unikalny Equi-N-icE straci swoje właściwości lecznicze. Nie uczula skóry!

Cool Air Travel Boots - chłodzące buty / ochraniacze podróżne: powodują stałe obniżanie temperatury w końskich nogach. Ochraniacze podróżne mogą być stosowane razem z bandażem chłodzącym Equi-N-icE lub samodzielnie jako ochrona przed urazami. Zrobione są z nowoczesnego materiału Cool-Tec®, który pozwala na ciągły przepływ powietrza oraz amortyzację. Buty w połączeniu z bandażem absorbują ciepło. Produkt sprawia. iż długa podróż staje się bezpieczna i komfortowa dla konia. Lekka i wygodna konstrukcja. W komplecie 4 ochraniacze, w kolorze czarnym

www.equito.pl

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie