Cechy charakterystyczne rasy koni arabskich

Maciej Piwowski
02.05.2022

Konie arabskie należą do rasy gorącokrwistych, które w Polsce pojawiły się już kilka wieków temu i stały się naprawdę bardzo popularne. Konie arabskie są również znakiem siły oraz piękna. Jeśli zajmujesz się tymi cudownymi zwierzętami, warto zadbać o ich zdrowie i podawać im Dolfos PETS. Więcej o cechach charakterystycznych tych koni dowiesz się poniżej. 

Wygląd koni arabskich

Konie arabskie można łatwo rozpoznać po ich budowie. Mają one bardzo cienką skórę, dzięki której widoczne są mięśnie – właśnie dlatego między innymi konie arabskie prezentują się bardzo dobrze i wyglądają dostojnie. U niewielu ras koni można też znaleźć bardzo wysoki ogon, który wyrasta z prostego zadu. 

Głęboka klatka piersiowa połączona ze stosunkowo małą głową sprawiają wrażenie bardzo harmonijnego układu. Konie arabskie mają bardzo duże oczy, a do tego zaokrąglony podbródek. Można je również poznać po dużych chrapach oraz bardzo długiej szyi, która jest często określana jako łabędzia. 

Pożywienie koni arabskich

Konie arabskie nie mają często problemu z przemianą materii, ponieważ jest ona bardzo szybka. Ich pasza powinna być jednak odpowiednio dobrana, a do tego najlepiej zaopatrzyć się w dodatki – szczególnie w okresie wzrostu. W tym z pewnością pomoże dolfospets, który przygotował specjalne mieszanki na różne problemy zdrowotne, które mogą spotkać konie arabskie. 

Konie arabskie – charakterystyka

Konie arabskie są bardzo żywymi zwierzętami, co jest zaletą, ale także i wadą. Łatwo się z nimi współpracuje i są bardzo chętne do współpracy, ale jednocześnie ze względu na dużą ruchliwość są narażone na bardzo wiele kontuzji. 

Ten typ konia cechuje się dużą odpornością na ciężką pracę i nie boją się długich treningów. Ich ruch jest płynny oraz elegancki i właśnie dlatego są to najbardziej odpowiednie konie do galopowania. W ich wykonaniu świetnie wygląda również kłus, który jest bardzo dynamiczny, ale wyrównany i lekki. Konie arabskie raczej nie są polecane do stępu, który jest w tym przypadku uznawany za dość krótki. 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Polecane

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.