V zawody kwalifikacyjne HPP

Do zawodów Sopocie zgłoszonych zostało ponad 80 zawodników z całej Polski, którzy podczas trzydniowych zmagań dosiadać będą ponad 220 koni. A mają oni o co walczyć. Pula nagród w Sopockich zawodach wynosi 55 tys. zł. W janowskim wielkim finale na zawodników czekają medale, tytuły (Halowego Mistrza Polski), puchary i nagrody w łącznej kwocie 250 tys. zł.

Rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie. Najważniejszy konkurs Grand Prix (zaliczany do HPP seniorów) odbędzie się w niedzielę o godzinie 15. Wystartuje w nim między innymi v-ce lider rankingu HPP Grzegorz Kubiak z Sobieski Jumping Team Gdańsk. Zawodnik ten ma szanse odrobić stratę do lidera Krzysztofa Ludwiczka z Wechty Rosnówko, który wypracował sobie przewagę w poprzednich startach i do Sopotu nie przyjeżdża, spokojnie szlifując formę przed zawodami finałowymi. Jednak jeśli Kubiak marzy o tym aby do finału przystąpić z takim samym dorobkiem jak Ludwiczak musi wygrać zawody w Sopocie. Na pewno nie przyjdzie mu to łatwo. O punkty walczyć będą też inni. Z pierwszej piętnastki aktualnego rankingu HPP w Sopockiej hali wystartuje, aż trzynastu zawodników. Wśród nich aktualny v-ce Mistrz Polski Leszek Gramza (aktualnie 5. w HPP) i syn Grzegorz Kubiak - Dawid, który w zeszyłem roku wygrał HPP w kategorii Młodzieżowców, a w tej chwili w gronie seniorów zajmuje 3. miejsce ze stratą zaledwie dwóch punktów do swojego taty. Nie mniej ciekawie zapowiada się rywalizacja w pozostałych kategoriach, a także w innych konkursach zawodów, zwłaszcza w tych rozgrywanych popołudniu każdego dnia.

Halowy Puchar Polski w skokach przez przeszkody to największa w Polsce impreza jeździecka o cyklicznym charakterze. Składa się na nią 6 zawodów rozgrywanych w różnych ośrodkach jeździeckich w kraju.

Kolejne zawody odbywały się w kolejności: w Jaszkowie k. Poznania (październik 2008), we Wrocławiu (listopad 2008), w Kuźni Nowowiejskiej k. Warszawy (grudzień 2008), w Poznaniu (luty 2009). Teraz czas na Sopot, który jest ostatnim przystankiem przed finałem w Janowie Podlaskim (26-29 marca 2009).

Główną kategorią zmagań jest rywalizacja w gronie seniorów (wysokości przeszkód do 150 cm), w której uczestniczą najlepsi polscy jeźdźcy. Poza tym rywalizacja toczy się jeszcze w dwóch kategoriach młodzieżowych: juniorów (140 cm, do 18 lat), młodych jeźdźców (145 cm, 19-21 lat) i w dwóch kategoriach dla jeźdźców amatorów: Business Class Cup (110 cm, zawodnicy w wieku pow. 30 lat, którzy deklarują 100% amatorstwo) i OPEN (135 cm – kategoria dla najlepszych amatorów oraz zawodowców, którzy w danym sezonie nie mają konia klasy Grand Prix).

Poniżej przedstawiamy ramowy program zawodów. Szczegóły o tych zawodach (dokładne godziny rozpoczęcia konkursów, listy startowe) i całym cyklu (w tym rankingi) można znaleźć na bieżąco na www.hppskoki.pl

Program zawodów w Sopocie
(Hala – Hipodromu Sopot – ul. Polna 1 – wstęp dla kibiców wolny)

6. marca 2009  (piątek)
godz. 8.oo
Konkursy w ramach zawodów regionalnych klasy P i N
ok. godz. 12.oo
Konkurs nr  1 – „C” (130) zwykły – Mała Runda (OPEN)             
Konkurs nr  2 – „C” (130) zwykły – Runda Juniorska
ok. godz.17.oo    
Konkurs nr  3 – „CC” (140) dwufazowy  - Duża Runda         
Konkurs wstępny BCC

7. marca 2009 (sobota)
Godz. 8.oo
Konkursy w ramach zawodów regionalnych klasy P i N
ok. godz. 11.oo
Konkurs nr  4 - „C” (130) dwufazowy – Mała Runda (OPEN)            
Konkurs nr  5 – „C1” (135) dwufazowy – Runda Juniorska
ok. 16.oo
Konkurs Grand Prix amatorów PKO BP Business Class Cup    
ok. godz. 17.oo    
Konkurs nr 6 – „CC” (140) zwykły - Duża Runda

8. marca 2009 (niedziela)
Godz. 8.oo
Konkursy w ramach zawodów regionalnych klasy P i N*
Konkurs BCC pocieszenia
Godz. 11.oo
Konkurs nr  7A–„C1”(135)– zwykły z rozgrywką – Marstall HPP Juniorów
7B –„CC”(140)– zwykły z rozgrywką -  Marstall HPP Młodych Jeźdźców
Godz. 13.oo
Konkurs nr  8 –  „C1” (135) dwufazowy - Finał Małej Rundy HPP w kategorii OPEN
Godz. 15.oo
Konkurs nr  9 – „CC1”(145) – Barclays Grand Prix  – zwykły z rozgrywką  – HPP Seniorów
Konkurs nr  10  – ,,C” (130) o wzras. stopniu trudności z Jokerem*

*Uwaga w przypadku dużej ilości zgłoszeń na konkursy regionalne w niedzielę może zaistnieć konieczność rozegrania ich po konkursie Grand Prix.


www.equito.pl

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie