Rajd konny w Raciejowicach

W Raciechowicach na początku lipca zostaną rozegrane trzy konkursy w dyscyplinie rajdów konnych. Rajdy organizowane tam są już od 15 lat. W tym roku zawody obchodzą podwójny jubileusz.
Raciechowice to gmina słynąca z jabłek i rajdów konnych. Tegoroczne zawody obchodzą podwójny jubileusz. W dniach 3 – 5 lipca rozegrany zostanie XV Jubileuszowy Regionalny Amatorski Rajd Konia Małopolskiego, X Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Amatorów w konnych rajdach długodystansowych oraz Zawody Regionalne w rajdach długodystansowych.

Zawody rozegrane zostaną w czterech kategoriach :
Kategoria I Mistrzostwa Polski Amatorów- 40 km, prędkość 8-14 km/h - konie duże
Kategoria II Rajd Konia Małopolskiego** - 40 km, prędkość 8-11 km/h - konie duże
Kategoria III Rajd Konia Małopolskiego** - 20 km, prędkość 8-11 km/h - konie duże
Kategoria IV Zawody Regionalne kl. L - 40 km, prędkość 8-14 km/h

 W Rajdzie Konia Małopolskiego mogą startować konie wszystkich ras (dla koni rasy
małopolskiej będzie prowadzona dodatkowa klasyfikacja).

Udział w Mistrzostwach i Rajdzie Konia Małopolskiego przewidziany jest dla jeźdźców amatorów. Dopuszcza się jednakże udział zawodników/koni aktualnie startujących w zawodach szczebla regionalnego w rajdach w klasie LL (do 20 km). Jeśli zawodnik/ koń startowali w wyższych klasach – to dopuszcza się możliwość startu w przypadku minimum 3- letniej przerwy.

Udział w Zawodach Regionalnych przewidziany jest dla zawodników zarejestrowanych w WZJ/PZJ i posiadających aktualną licencję sportową. Konie muszą posiadać licencję WZJ oraz paszport z aktualnymi szczepieniami (w przypadku zainteresowania - istnieje także możliwość rozegrania konkursu kl. P na dystansie 60 km wg regulaminu Rajdów).

Osoby zainteresowane szczegółami więcej informacji uzyskają od organizatora -  Krzysztof Pstruś, tel. 504 28 10 10, e-mail: krzysztofpstrus@poczta.onet.pl

 

www.equito.pl

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie