Puchar Świata w Warszawie

W dniach 20-22 marca na warszawskim Torwarze odbędą się międzynarodowe zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu w randze Pucharu Świata FEI (Federation Equestre Internationale – Międzynarodowa Federacja Jeździecka).

Stolica Polski będzie gospodarzem Finału Ligi Europy Centralnej, dającego ostatnią szansę zakwalifikowania się do tzw. wielkiego finału, czyli mityngu w Las Vegas w Stanach Zjednoczonych.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Sportów Konnych EQUISPORT. W zawodach wezmą udział czołowi polscy zawodnicy oraz najwyżej sklasyfikowani jeźdźcy z Europy Środkowej.

- Impreza stanowi nie tylko najwyższej klasy wydarzenie sportowe. – mówi Kazimierz Waga, Prezes Stowarzyszenia EQUISPORT. – Dla miłośników jeździectwa przygotowaliśmy również bogaty program towarzyszący – liczne pokazy i inscenizacje z udziałem koni. Atrakcjami będą między innymi „Targ jemeński” – inscenizacja pokazująca piękno arabskich koni, pokazy kaskaderskie „Koń i ogień”, kadryl koni iberyjskich autorstwa Karoliny Wajdy oraz pokaz umiejętności jeździeckich dzieci – od wieku przedszkolnego do poziomu mistrzostwa sportowego. Będzie można również podziwiać umiejętności policji z wykorzystaniem psów, motocykli i oczywiście koni. Nadchodzące trzydniowe wydarzenie na Torwarze z pewnością dostarczy wspaniałej rozrywki i świetnej zabawy nie tylko miłośnikom sportów konnych – zaprasza Prezes Waga.

Bilety w cenie od 20 do 60 złotych będzie można nabyć od 23 lutego w systemie sprzedaży Ticketpro oraz w sieci salonów EMPIK.

Zgłoszenia zawodników przyjmowane są do 28 lutego.

 

www.equito.pl

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie