Już wkrótce CSIO 3* w Sopocie

Po 17 latach przerwy do Sopotu powraca CSIO - najwyższej rangi międzynarodowe oficjalne zawody jeździeckie w dyscyplinie skoków, organizowane w danym kraju tylko jeden raz w roku.

Polski Związek Jeździecki kierując się obserwacjami kolejnych zawodów organizowanych na sopockim Hipodromie, podjął decyzję o powierzeniu Sopotowi organizacji CSIO w latach 2009 -2013. Organizacji tegorocznych zawodów podjął się Sopocki Klub Jeździecki wspólnie z Hipodromem, przy współpracy PZJ i FEI.

Zawody CSIO zostaną rozegrane w dniach 18 - 21 czerwca na hipodromie w Sopocie przy ul. Polnej 1. W czterodniowych sportowych zmaganiach, w jedenastu konkursach weźmie udział 16 narodowych ekip z Europy i świata, około 80 jeźdźców i 180 koni. Łączna pula nagród regulaminowych wynosi 150.000 CHF (ok. 450.000 zł).

Organizatorzy, oprócz sportowych emocji,  przewidują również mnóstwo dodatkowych atrakcji dla publiczności na hipodromie. Zawodom będzie towarzyszyć kilkudniowy festyn familijny z lunaparkiem, a w przerwach między konkursami będą się odbywać widowiskowe pokazy i parady.

www.equito.pl

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie