Co to komentarz lub opinia do artykułu?

Drodzy  szanowni czytelnicy piszę to, ponieważ duża ilość osób nie wie na czym polega komentowanie danego materiału, lub wyrażanie swojej opinii na jego temat. Komentarz do danego materiału polega na napisaniu czy się podobał lub nie.  Można, a nawet mile jest to widziane, dodać jakieś wskazówki, że można coś ulepszyć, dopisać. Ale także proszę pisać to w normalnej formie a nie, że osoba która to pisała jest głupia, kompletna idiotka itp. 

Ja nie jestem tu niewiadomo kim, jestem zwykłym szarym człowieczkiem i też nie wiem wszystkiego. Robię błędy i się do tego przyznaje ortograficzne, interpunkcyjne i w tym co czytacie na pewno będzie ich mnóstwo, ale nie trzeba pisać że jaka to analfabetka pisała itp. Bardzo cenie krytykę jeśli chodzi o treść danego materiału, ale bez wyzwisk, wulgaryzmów bo to tylko świadczy o kulturze osobistej osoby, która pisze takie słowa. Można skontaktować się ze mną że np. w materiale o żywieniu można dopisać coś, ale podać co dopisać.

Wracając do komentarzy to zdarzyło mi się także czytać takie słowa i zdania jak: „a ile ten koń je", „dlaczego ma takie długie nogi" „a bo ja kiedyś jeździłam spadłam i już nie jeżdżę". I te komentarze do tekstu o zupełne innym temacie. Nie interesuje mnie kto gdzie jeździł, ile ma koni, jaki status społeczny ma jego rodzina. Mnie interesują wskazówki do danego materiału. Jeśli czytacie coś no dajmy na to koniu arabskim, to wypowiedzcie się, ale na temat tego konia, jego historii tego co jest w materiale,  do tego materiału. A może znacie jakąś ciekawostkę na temat tej rasy, którą warto by było tu wklepać. Lub posiadacie inne wiadomości. A nie że „bo mój dziadek ma takiego konia", „ja jeżdżę już w szkółce", „bo ja galopowałam".

Krytykować jest bardzo łatwo. Przypominam, że wortal nie jest blogiem i umieszczanie w komentarzach dialogów jest bez sensu. A na koniec definicja z encyklopedii co to jest komentarz.

Komentarz - krótki tekst o charakterze opiniotwórczym. Zaczynamy od przedstawienia faktów, które chcemy skomentować, a następnie zamieszczamy własne opinie na dany temat. W tego typu wypowiedziach można używać słów nacechowanych emocjonalnie, by poprzez nie, wpływać na czytelnika. Komentarz powinien kończyć się podsumowaniem - wnioskiem autora komentarza.

Opinia - wyrażenie własnego poglądu na jakąś sprawę
ocena danej sytuacji ; zdanie ludzi na temat innej osoby ;
przekonanie ; ocena
np. opinia na temat: pracownika, książki, filmu itp.

To tak krótko, ale mam nadzieję że zrozumiale. Teksty zaczerpnęłam z blogów. Jeszcze więcej informacji znajdziecie u wujka Google Laughing

Pozdrawiam 
Justyna Klimczak

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Polecane