Wszechstronne szkolenie koni

 Autor - Jane Savoie
Tłumaczenie - Beta Fiłonowicz
Tytuł oryginału - Cross - train your horse

Format: 16,50 x 24,00 cm
Ilość stron: 256
Oprawa: miękka
Papier: papier kredowany
Waga: 0
Standard (ilość egzemplarzy w paczce): 0
Waga standardu: 0
Rok wydania: 2005
Wydanie: I

Wydawnictwo galaktyka
Kod EAN: 9 788389 896360
ISBN: 83-89896-36-2

„Wszechstronne szkolenie koni” to książka napisana z pasją przez wieloletnią trenerkę ujeżdżenia koni - Jane Savoie. Autorka doskonale rozumie naturę koni i podpowiada zarówno mniej, jak i bardziej doświadczonym jeźdźcom, jak radzić sobie z koniem od pierwszych chwil treningu. Podaje klarowne instrukcje dla wzorowego treningu ujeżdżeniowego, który jest podstawą do dalszego szkolenia koni w różnych dyscyplinach jeździeckich, a może być także celem sam w sobie.

    Według Jane najważniejsze jest wytrenowanie konia – partnera dla jeźdźca, konia o doskonałej kondycji, atletycznego i szczęśliwego. Fachowo i precyzyjnie, z dużą dbałością o czytelnika radzi, jak przygotować konia do codziennego treningu, opisuje ćwiczenia na różnym poziomie zaawansowania, m.in. ćwiczenia na lonży, jazda naprzód, chody boczne, wydłużanie. Ogromne doświadczenie pozwala jej przewidzieć możliwe zachowania konia – konkretnie i z dużą dawką spokoju podpowiada, jak wybrnąć z typowych, a także z tych sporadycznie występujących kłopotów w trakcie treningu. Uczy, jak wyszkolić konia posłusznego, wrażliwego na delikatną pomoc ze strony jeźdźca, bo jak sama podkreśla, w ujeżdżeniu dążymy do jak najbardziej dyskretnego „sterowania” koniem, tak aby trening był przyjemnością dla obojga - jeźdźca i konia.

 Jane Savoie stosuje przejrzystą, fachową terminologię, a jej porady i instrukcje przybierają formę niezwykle żywej i przykuwającej uwagę opowieści.

 

www.galaktyka.com.pl

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie