Od półparady do zebrania. Wszechstronne szkolenie koni cz. II

Autor - Jane Savoie
Tłumaczenie - Beata Fiłonowicz
Tytuł oryginału - More Cross - Training. Build a Better Performance Horse with Dressage
Zdjęcia -

Format: 16,50 x 24,00 cm
Ilość stron: 248
Oprawa: miękka
Papier: papier kredowany
Waga: 0
Standard (ilość egzemplarzy w paczce): 20
Waga standardu: 0
Rok wydania: 2007
Wydanie: I
Kod EAN: 9788389896858
ISBN: 978-83-89896-85-8

Wydawnictwogalaktyka

EKSPERT POLECA:
Każdy, kto przeczytał pierwszą książkę Jane Savoie  Wszechstronne szkolenie koni, z pewnością będzie chciał poznać jej kontynuację. Szczególnie polecam ją wszystkim, którym zależy na tym, by ich konie posiadły umiejętność poruszania się w zebraniu. Znakomita większość jeżdżących konno stara się, by ich konie chciały przyjmować pozycję zebraną. Nie wszystkim się to udaje.
Jestem przekonany że po przeczytaniu tej książki wiele problemów rozwiąże się, a zebranie konia przestanie być czymś trudnym. Jane jest instruktorem praktykiem, czynnym jeźdźcem, a wszystko o czym pisze, sprawdziła sama. Jestem pewien, że lektura tej pozycji sprawi iż, dość tajemnicza dla wielu półparada stanie się czymś prostym i oczywistym, a uzyskanie od konia pozycji zebranej będzie o wiele łatwiejsze. Studiowanie książki powinno być przyjemnością dla czytających, a w efekcie także przynieść przyjemność i radość z udanych treningów ich koniom.


Wojciech Mickunas

Druga część książki Wszechstronne szkolenie koni, kontynuuje tematy podjęte w części pierwszej. To książka prosta w odbiorze, czytelna i innowacyjna. Autorka tłumaczy zagadnienia bardziej zaawansowanego treningu ujeżdżeniowego, ale omawia też podstawowe zasady. Wspaniałe zdjęcia ilustrują zarówno prawidłowe, jak i nieprawidłowe wykonanie ćwiczeń oraz zastosowanie pomocy jeździeckich. Jane Savoie przekazuje jeźdźcom łatwe do zastosowania instrukcje pokazujące, jak radzić sobie z problemami, a także jak rozpoznać, kiedy koń jest gotowy na wprowadzanie kolejnych ćwiczeń. Lektura tej książki ułatwia lepsze zrozumienie mechanizmów jeździeckich. Nieważne, co jeździsz – ujeżdżenie, western, skoki czy WKKW. Zastosowanie technik i ćwiczeń proponowanych przez Jane Savoie sprawi, że osiągniesz harmonię z koniem, nauczysz się go lepiej kontrolować, a co za tym idzie, będziesz czerpać więcej przyjemności z jeździectwa. Obie książki Jane są wspaniałym źródłem informacji dla trenerów, jeźdźców i instruktorów jeździeckich.
Miesięcznik „Świat koni

www.galaktyka.com.pl

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie