Hodowla koni. Organizacja stajni i żywienie

Redakcja
21.10.2015

Autor/tłumacz: Heinrich Pirkelmann, Lutz Ahlswede, Margit Zeitler-Feicht, tłum.: Paulina Berndt
Rok wydania: 2010
ISBN 978-83-7243-795-2,
Liczba stron 200
format B5,
oprawa miękka

Wydawnictwo: RM

Polecam Państwu książkę, która jest doskonałym poradnikiem  dla tych, którzy marzą o założeniu hodowli koni, jak i dla tych, którzy hodowlą zajmują się od lat. Zawiera ona w sobie doskonałe źródło wiedzy na temat zachowań oraz potrzeb związanych z żywieniem i utrzymaniem koni. Dowiesz się z niej, co zrobić, aby  system stajenny który już masz, lub planujesz stworzyć był ekonomiczny i odpowiadał  potrzebom koni.

Książka posiada trzy części w któych są:

W części I przybliżono wrodzone zachowania koni,  (popęd społeczny, poznawczy, potrzeba odżywiania, ruchu.) Jak i także wskazano jakie mogą nastąpić zachowania nieporządane spowodowane przez człowieka i sposób trzymania zwierzęcia.

W część II opisano problemy związane z utrzymaniem koni i budownictwem stajennym. Dowiemy się, jak zaplanować naszą inwestycje, gdzie złożyć wniosek o pozwolenie na budowę jakich materiałów najlepiej użyć do budowy. Ponadto znajdziesz informacje o ekonomicznych rozwiązaniach które są wykorzystywane w ośrodkach jeździeckich i gospodarstwach rolnych, poznasz zasady kalkulacji kosztów inwestycji i zarządzania czasem pracy personelu.

Część III skupia się na  żywieniu koni. Autor omawia w niej zapotrzebowanie koni na substancje odżywcze. Doradza jak obliczyć racje żywieniowe dostosowane indywidualnie do potrzeb danego konia oraz jak dbać o higienę magazynowanych pasz. Poruszone są także problemy zdrowotne zwierząt spowodowane złym żywieniem i utrzymaniem.

J.K

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Polecane