Elena - burzliwe lato

Tytuł: Elena, burzliwe lato
Autor: Nele Nauhaus
Wydawca: Media Rodzina
Rok wydania: 2014
Oprawa: miękka
Liczba stron: 312
Wymiary: 13.5x20.5cm
ISBN: 9788372789259


Drodzy czytelnicy. Zawsze polecam książki głównie o tematyce jeździeckiej, poradniki itp. Lecz tym razem chciałabym zwrócić waszą uwagę na coś innego dzięki wydawnictwu Media Rodzina, które zwróciło moją uwagę na książkę  niemieckiej autorki Nele Neuhaus  - Elena.

Jest to druga część trylogii autorstwa Nele Neuhaus. Na początku myślałam, że to kolejny bestseller o miłości, kłopotach finansowych, podobny do każdego filmu o koniach lecz.... moje obawy zostały szybko rozwiane w pozytywnym znaczeniu.

Rzecz dzieje się w Niemczech, niedaleko Frankfurtu. Główną bohaterką jest młodziutka, 14-letnia Elena Weiland, która można powiedzieć, że urodziła się w siodle i nie wyobraża sobie życia bez koni, a tym bardziej swojego kasztanowatego ogiera Fritziego. Mieszka wraz z rodzicami i starszym bratem Christianem w rodzinnej stadninie „Kosy". W książce jest nawet mowa o polaku pracującym jako stajenny dla rodziny Weiland, lecz ten ulega wypadkowi, a na jego miejsce tymczasowo zatrudniają irlandczyka Liama.

Główna bohaterka jest zakochana, z wzajemnością w starszym od siebie o ok. 2 lata Time Jungblutcie, chłopaku który pochodzi z konkurencyjnej stadniny prowadzonej przez jego ojca. Przeszkodą w ich związku jest konflikt rodzinny. Młodzi spotykają się po kryjomu chodź nie zawsze jest to możliwe. W Timie także jest zakochana rówieśniczka Eleny -  Ariane, która też przysporzy jej nieco kłopotów. Nie tyko w szkole ale i na zwodach. Czy Tim będzie musiał dokonać wyboru? A jeśli tak, to kogo wybierze?

Stadnina „Kosy"jest  zadłużona i rodzice Eleny starają się pozyskiwać nowych klientów aby się utrzymać i dalej prosperować. Pewnego dnia do stadniny przyjeżdża bogaty biznesmen, który chce w nią zainwestować. Czy ojciec Eleny przyjmie propozycje?

Przeniesiemy się w świat zawodów, czyli skoków, gdyż powyższe stadniny się w tym specjalizują. W książce opisany jest profesjonalny ich przebieg. Czytając to poczułam się, jakbym sama tam była. 

Mało tego, od pewnego czasu w okolicach, gdzie prosperują obydwie konkurencyjne stadniny dziwnym trafem zaczęły ginąć konie. Złodzieje wybierają te najlepsze...  ale możemy zadawać sobie pytanie skąd wiedzą gdzie stoją te najlepsze.... Czy ktoś im w tym pomaga?

Napisałam naprawdę pokrótce co się w książce dzieje... bo jest tego więcej. Naprawdę polecam przeczytać i przenieść się w świat koni z innej perspektywy, bardziej relaksującej, śmiesznej, a nawet czasem strasznej.  Książka jest napisana większym drukiem, co nie męczy tak bardzo oczu. Czyta się naprawdę fajnie, każdy rozdział po prostu wciąga i człowiek ciekawy jest co dalej się stanie.  

Myślę, że powyższy tytuł spodoba się zarówno osobą młodszym jaki i starszym.

Zapraszam i polecam
Justyna Klimczak
www.konie.wortale.net 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Polecane