101 ćwiczeń na ujeżdżalni

Autor - Cherry Hill
Tłumaczenie - Blanka Prośniewska-Piro
Tytuł oryginału -
Zdjęcia -
Wydawnictwo:www.galaktyka.com.pl
Rok wydania : 2008
Wydanie : 1
Format : 210x279 mm
Ilość stron : 223
Oprawa : miękka, papier - offset.
Kod EAN:
ISBN 978-83-7579-057-3


Ćwiczenia- odpowiednie zarówno dla jeźdźców jeżdżących w stylu angielskim, jak i amatorów wetsrenu- są ułożone według wzrastającego stopnia trudności, od prostych, podstawowych elementów, takich jak step i kłus roboczy, do bardziej zaawansowanych : „dwa kwadraty” i „lotna zmiana nogi w galopie”. Cherry Hill prezentuje znane, klasyczne ćwiczenia obok własnych oryginalnych pomysłów, dając każdemu szeroki wybór użytecznych programów do pracy. Ksiązka ta jest także cennym podręcznikiem dla trenerów i instruktorów, szukających nowych metod nauczania.

Przykładowe ćwiczenia:

    * galop zebrany,
    * długa i niska rama,
    * rozluźnienie,
    * koło i ustępowanie od łydki,
    * kłus- zatrzymanie –cofanie -stęp,
    * zygzak w ciągu,
    * długa serpentyna,
    * rollback,
    * spirala,
    * ósemka.

 Marzeniem każdego, kto pragnie doskonalić swoje umiejętności jeździeckie, jest praca z trenerem. Niewielu jednak stać na „osobistego trenera”, a i dostęp do trenerów- prawdziwych fachowców nie jest łatwy. Każdy potrzebujący pomocy w szkoleniu może jednak skorzystać z książek, które- wprawdzie nie w stu procentach- a w wielu sytuacjach mogą zastąpić trenera. Takimi książkami są podręczniki z serii 101 ćwiczeń. Maja Państwo w rekach kolejną, godną polecenia książkę z tej serii.

W. Mickunas

101 ćwiczeń na ujeżdżalni to doskonała książka dla jeźdźców, którzy chcą poprawić umiejętności swoje i swoich koni. Została napisana z myślą zarówno o tych, którzy uprawiają jeździectwo nazywane klasycznym, jak i o tych, którzy jeżdżą w stylu western. Podobnie jak pozostałe książki z serii 101 ćwiczeń, jest to propozycja przystępna, praktyczna i godna polecenia.

miesięcznik „Świat koni”

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie