Zebra z klasą

Tytuł oryginalny: „Racing Stripes”
Reżyseria: Frederik Du Chau
Scenariusz: Kirk De Micco, Michael Samonek, David Schmidt, Frederik Du Chau
 
Jest ciemna burzowa noc. Ekipa cyrku w pośpiechu ładuje wszystkie rzeczy i zwierzęta do samochodów. Odjeżdżają. Nikt nie zdaje sobie sprawy, że zapomniano o jednym – o małej zebrze, która została w kartonowym pudełku przykrytym kocem...

Źrebak ma szczęście, przypadkiem znajduje go Nolan Walsh, znany niegdyś hodowca i trener koni wyścigowych. Razem ze swoją córką Channing postanawia zatrzymać małą zebrę – nadają jej imię Pasio. Źrebak dorasta na farmie w Kansas, położonej nieopodal toru wyścigowego dla koni. Pasio widząc na sąsiednich wybiegach konie sportowe, żyje w przekonaniu, że także jest koniem wyścigowym.
 
Kiedy dowiaduje się, że jest zebrą, przeżywa duży zawód. Jednak mimo kpin i wyśmiewania przez inne konie postanawia za wszelką cenę przełamać stereotyp i także biegać w wyścigach, a nawet je wygrywać. Z pomocą nastoletniej Channing oraz przyjaciół – kucyka Tadzika i kozy Frani oraz innych zwierząt ze stajni – marzenie staje się coraz bardziej realne.

Zebra z klasą to wzruszająca opowieść, pokazująca, że mimo przeciwności losu można spełnić swoje marzenia. Że ciężka praca i włożone w nią serce mogą nieraz znaczyć więcej niż talent. Czy małej zebrze uda się udowodnić wszystkim, że niesłusznie ją ocenili? Przekonajcie się sami.

Monika Piech
Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie