Srebrny rumak

Tytuł: „Srebrny rumak" / Silver Brumby, The (AKA Silver Stallion: King of the Wild Brumbies, The) (1993)
Produkcja: Australia
Gatunek: Familijny, Przygodowy
Reżyseria: John Tatoulis
Scenariusz: Elyne Mitchell
Nuzyka: Tassos Ioannides
Czas trwania: 93min


Nagrodzona przez krytyków w Australii, USA i Europie udana adaptacja powieści Elyne Mitchell, pod tym samym tytułem. Akcja rozpoczyna się podczas gwałtownej burzy, na położonej u podnóża gór farmie.

Nastoletnia Indi (Ami Daemion) boi się piorunów i grzmotów. Aby ją uspokoić, matka opowiada jej legendę o dzikim rumaku Thowrze, który podobno kiedyś żył w okolicznych Górach Śnieżnych, nieopodal góry Kościuszki. Od samego początku wiadomo było, że wyrośnie na wspaniałego ogiera. Jego matką była urodziwa klacz Bell-Bell. Thowra już jako źrebię zachwycał unikalną kremową maścią, a jego grzywa i ogon w świetle księżyca wyglądały jak utkane ze srebra. Był pięknym i bardzo mądrym koniem. Jak większość koni żyjących na stepach Australii, Thowra bardzo kochał wolność... Zanim jednak Thowra stał się królem dzikich, kochających wolność rumaków, musiał przejść twardą szkołę życia. Pewnego dnia spotkał człowieka, który postanowił go schwytać i udomowić, jednak srebrny ogier ciągle mu się wymykał. Sami przekonajcie się, kto wyszedł zwycięsko z tego pojedynku...
Znakomita obsada i gra aktorska nie tylko ludzi, ale także głównego bohatera - Thowra, w połączeniu z przepięknymi australijskimi krajobrazami i cudowną muzyką sprawiają, że jest to idealny film familijny. Pokazuje, że czasem jednak warto postawić na swoim - nawet za wszelką cenę.

Monika Piech

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie