Dogonić marzenia

Jest rok 1914, na niemieckim statku płynącym z transportem koni do Afryki rodzi się źrebak – kasztanek Lucky. To właśnie on jest narratorem filmu. Zaraz po przybyciu do portu w Afryce Lucky zostaje rozdzielony z matką, której już zapewne nigdy więcej nie zobaczy... Trafia do bezwzględnego właściciela tamtejszej plantacji i jego złośliwego ogiera Cezara, który za wszelką cenę pragnie podporządkować sobie inne zwierzęta.

Źrebak już wie, co go czeka – jego przeznaczeniem będzie ciężka, nieraz mordercza praca. Jednak w tej małej górniczej osadzie, gdzie nikt zbytnio nie troszczy się o los i dobro koni, źrebak znajduje serdecznego przyjaciela, osieroconego chłopca, który otacza Lucky’ego opieką i miłością. Z dnia na dzień więź między nimi staje się coraz silniejsza, jednak zarówno chłopcu, jak i Lucky’emu czegoś brakuje... Wolności. Wybucha I wojna światowa, właściciel plantacji ucieka w popłochu, pozostawiając cały swój dobytek i zwierzęta na pastwę losu. I właśnie wtedy Lucky i jego wierny kompan, nie bacząc na czekające ich trudy, wyruszają w świat, by szukać wolności, o której marzą...

 


Jest to opowieść o wzajemnej trosce, przyjaźni i całkowitym oddaniu. Znakomita muzyka, reżyseria i przepiękne zdjęcia oraz sceny sprawiają, że ta produkcja jest olśniewająca wizualnie. Niezapomniany film przygodowy ze znakomitymi kreacjami Jana Decleira i Arie Verveena. Narratorem jest Lukas Haas.

 

Monika Piech

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie