Zadbaj o swojego kota

Marek Szydełko
26.03.2022

Wiele osób przyzwyczajonych jest do posiadania kota w swoim domu. Zwierzaki te często towarzyszą nam za sprawą naszych rodziców od najmłodszych lat, potem gdy sami jesteśmy dorośli, marzymy o własnym kociaku. Podjęcie decyzji o zapewnieniu mu domu jest jednak bardzo odpowiedzialne i zawsze należy ją odpowiednio dobrze przemyśleć, by uniknąć rozczarowania, a przede wszystkim, by zwierzę czuło się z nami dobrze i miało zapewnione wszystkie niezbędne potrzeby.

Absolutne podstawy

Przygarniając kota pod swój dach musimy zadbać przede wszystkim o podstawowe akcesoria, bez których żadne tego typu zwierzę nie będzie szczęśliwe. To oczywiście kuweta, własne miski oraz odpowiednie miejsce do spania, choć w tym ostatnim przypadku możemy spotkać się z kocimi kaprysami i niekoniecznie zakupione legowisko będzie dla niego odpowiednim miejscem do wylegiwania się. Kuweta powinna być wyposażona w odpowiedniej jakości żwirek lub też specjalną matę, na której kot będzie mógł się załatwiać. Dodatkowo nie zapominajmy o tym, by odpowiednio często ją czyścić. W innym przypadku kot może załatwiać swoje potrzeby gdzieś indziej lub też wyrzucać z niej żwirek. Dodatkowo miski dla kota powinny być tylko i wyłącznie do jego użytku oraz znajdować się w odpowiedniej odległości od kuwety.

Dodatkowe akcesoria dla kotów

Każdy kot ponadto posiadać powinien w naszym domu przestrzeń do realizowania się w sferze behawioralnej. Koty potrzebują zarówno odpowiednio dużej stymulacji ruchowej, jak również cichego i spokojnego miejsca do wypoczynku, najlepiej z dala od ludzi i w ciszy. To właśnie dlatego tak chętnie wybierają one rozmaite pudełka. Domek dla kota będzie doskonałym rozwiązaniem, a jeżeli dodatkowo będzie on znajdował się na wysokości, by kot mógł obserwować całe otoczenie, będzie to dla niego doskonałe miejsce. Oprócz tego kot powinien w domu mieć drapak oraz miejsca, w których będzie mógł się swobodnie wspinać. Może to być chociażby sznur lub kilka półek, pomiędzy którymi będzie mógł się przechadzać. Zapewnienie mu zaspokojenia tych prostych potrzeb na pewno uchroni nas przed ewentualnymi stratami, których może on dokonać.

Postaw na uznanych producentów kocich akcesoriów

Oczywiście akcesoria dla kota warto wybierać w sklepach sprawdzonych i znających się na rzeczy. W przypadku cosyanddozy.com mamy do czynienia jedynie z produktami, które są przygotowane w oparciu o wiedzę odnośnie kotów. Nie ma tu miejsca na przypadkowość, a odpowiednio wykonane akcesoria i dodatki dla kotów gwarantują, że zwierzaki będą się nimi cieszyły długie lata, ponieważ rzeczywiście będą one spełniać ich potrzeby.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Polecane