Spooks - historia marki jeździeckiej z Niemiec

Maciej Piwowski
12.10.2021

Spooks to pochodząca z Niemiec firma produkująca odzież dla jeźdźców, akcesoria dla koni i psów. Powstała w 2008 roku postawiła sobie za zadanie wyznaczenie nowoczesnych trendów w modzie lifestylowej dla jeźdźców i koni. Zainteresowani hippiką zapewne wiedzą, że w świecie jeździeckim wygląd jeźdźca i konia ma ogromne znaczenie. I to nie tylko podczas zawodów, ale i w codziennych treningach. Niezależnie od uprawianej dyscypliny związanej z końmi ubiór dosiadającego i wygląd konia to sprawy bardzo istotne.

Przesłanie firmy

Firma już od prawie 14 lat jest na rynku i wyrobiła sobie bardzo dobrą markę. Dzięki temu, że należy do producentów średniej wielkości, może poświęcić swój potencjał projektowy na produkty lepiej dopasowane do potrzeb jeźdźców. Odzież projektowana jest na podstawie konsultacji z zawodnikami. Czynnie uprawiający jeździectwo są najlepszymi doradcami. Motto firmy: Odzież od jeźdźców dla jeźdźców pokazuje związki pomiędzy działem projektowym firmy, a faktycznie zaangażowanymi w sport zawodnikami. Punkt widzenia jeźdźca jest zawsze brany pod uwagę, dlatego produkty Spooks są bardzo funkcjonalne, dopasowane i prezentują najnowsze trendy w modzie lifestylowej. Według firmy chodzi o to, aby sportowiec, jeździec był odpowiednio ubrany w stajni, w trakcie zawodów, na parkurze i po zakończonych zmaganiach.

Dzięki wypracowaniu wysokiej jakości produkowanych wyrobów firma Spooks zgromadziła wokół siebie międzynarodową społeczność, która czuje się związana z filozofią firmy, jej produktami i podejściu do zwierząt. Firma udziela się charytatywnie w wielu akcjach, promuje na zawodach i targach programy pomocy zwierzętom. Spooks Animal Care to program, który ma na celu pomoc zwierzętom, zwiększenie świadomości wśród społeczeństwa o potrzebach zwierząt. Dzięki aktywności zgromadzonych wokół Spooks przekazywanych środków przez firmę, zrealizowano wiele programów wspomagających zdrowie i życie zwierząt.

Gwiazdy sprzedaży

Jak każda firma odzieżowa i produkująca akcesoria dla zwierząt, Spooks ma swoje bestsellery, czyli artykuły, które najchętniej są kupowane przez zawodników i ludzi zajmujących się jeździectwem. Nie ma tu zaskoczenia. Wśród końskich akcesoriów to czaprak. W odzieży to ubrania, które są niezbędne dla każdego jeźdźca.

  • Czapraki Spooks. To podkładka pod końskie siodło, która chroni koński grzbiet przed otarciami. Z drugiej strony zabezpiecza siodło, przed końskim potem. Koński pot jest inny od ludzkiego i jego właściwości niekorzystnie wpływają na skórę, z której najczęściej wykonywane jest klasyczne siodło. Czaprak w tej sytuacji spełnia funkcję bariery pomiędzy ciałem konia a siodłem. Czapraki Spooks wykonywane są z poliestru, obszywane ozdobnym sznurkiem i naszywką z logo firmy.
  • Bryczesy Spooks. Spodnie przeznaczone do jazdy konnej. Zapewniają swobodę ruchów, odpowiedni dosiad i bezpieczeństwo w trakcie jazdy. W zależności od modelu wykonane są z mieszanek bawełny, poliestru, elastanu. Każde bryczesy posiadają tzw. lej, czyli wzmocnienie, które chroni przed otarciami i zwiększa przyczepność jeźdźca do siodła. Bryczesy Spooks produkowane są w różnych wzorach i modelach. W ofercie znajdziemy zarówno bryczesy lejem pełnym, lejem kolanowym, bryczesy ocieplane i legginsy jeździeckie.
  • Kurtki Spooks. Niezbędny element ubioru każdego jeźdźca. Lżejsze modele na wiosenny rozruch koni, początek sezonu, grubsze, pikowane na jesienne chłody i pierwsze przymrozki z ociepleniem z polaru. Kurtki dla jeźdźców mają długość do pasa, z powodu siadania w siodle. Wyjątkiem są kurtki przeciwdeszczowe, które są dłuższe, aby chronić uda i kolana przed opadami.
  • Kamizelki Spooks. Taki rodzaj ubrania w stajni sprawdzi się idealnie. Wykonane z nieprzemakalnego materiału, wypełnione ciepłym, sztucznym puchem z dużym kapturem. Z powodu braku rękawów, nie ograniczają ruchów, więc są idealne do pracy w stajni. Karmienie czy czyszczenie koni nie nastręcza wtedy żadnych trudności.

Firma Spooks obecna jest stosunkowo niedługo na rynku odzieży jeździeckiej i akcesoriów dla koni i psów. Zdołała jednak zaistnieć w tym trudnym sektorze. Stawiając na materiały najlepszej jakości, perfekcyjnie opracowane projekty i solidne wykonanie zaskarbiła sobie spore grono fanów i to nie tylko wśród miłośników skoków przez przeszkody, ujeżdżenia, WKKW czy wyścigów konnych. Styl i filozofia firmy przyciągają wszystkich kochających dobre ubrania, kochających zwierzęta i ludzi. To najważniejsze przesłanie Spooks: bądźmy w zgodzie z naturą i samymi sobie. Świat będzie wtedy po prostu lepszy.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie