Pasza dla konia - gdzie można kupić przez internet?

Mariusz Siwko
19.09.2018

Masz konia? Nie wiesz jaką paszę kupić? Sprawdź jakie możliwości daje internet i zamów odpowiednią paszę dla konia już dziś.

Dobrej jakości pasza dla konia to podstawa jego odżywania. Dobrze odżywiony koń w witaminy, musli i inne smakołyki jest dużo żwawszy i zdrowszy. Oczywiście każdy koń ma inne zapotrzebowanie a to zależy od kilku czynników takich jak:

  • wiek
  • intensywność fizyczna
  • etap rozwoju

Dla zdrowia konia dietetycy rekomendują aby minimum połowa paszy była wyposażona w siano lub inne uzupełniacze. Bardzo popularnym przysmakiem dla koni jest lucerna, która posiada dużą ilość białka, witamin w połączeniu z granulatem traw i ziół bardzo pozytywnie wpływa na zdrowie konia i reguluje pH w żołądku.

Warto, zwrócić uwagę o ile w przypadku doświadczonych i starszych koni możemy stosować praktycznie każdą paszę to w przypadku młodych koni rekomendowane są odpowiednie produkty. Dla młodych koni dobrze sprawdzi się pasza trawokulki w skład, których wchodzi 100% mieszanka traw łąkowych. Taki produkt jest podawany na mokro, dzięki czemu nie podrażniamy układu oddechowego konia.

W internecie znajdziesz wiele sklepów z witaminami i paszami dla konia

Jeśli szukasz sprawdzonego sprawdzonych zdrowych pasz to sprawdź koniecznie:

Sklep.boguslawie.pl - oferuje pasze dla koni  jest prowadzony przez Gospodarstwo Rolne Bogusławie Anna Andreas, ul. Bolesława Krzywoustego 71, 72-112 Stepnica

Czym sugerować się przy zakupie odpowiedniej paszy?

W dzisiejszych czasach mamy naprawdę duży wybór pasz dla koni wyposażonych w liczne witaminy. Najbardziej popularnymi odmianami na rynku są:

  • Trawokulki - źródło białka i włókna witaminowego. Dla koni starszych, młodszych z problemami układu oddechowego
  • Sieczka tradycyjna - totalny mix siana i traw ponad 50 różnych gatunków w jednym produkcie. Bardzo dobry dodatek dla pasz treściwych. Bardzo dobre rozwiązanie dla niejadków zwykłych pasz.
  • Wysłodki buraczane - rekomendowane dla koni po przebytym ochwacie, wysłodki buraczane wspierają funkcje trawienne konia.
  • Płatki jabłkowe - podstawowy produkt przeznaczony dla wszystkich rodzajów koni. Płatki są podawane jako urozmajcenie podstawowej paszy.
  • Makuch lniany - specjalna mieszanka paszy przygotowana specjalnie dla koni starszych w okresie zmiany sierści. Również jak wysłodki buraczane wspiera procesy trawienne konia.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniej paszy, warto skorzystać z rady profesjonalistów i trenerów koni.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Polecane