Okulista dla zwierząt – zadbaj o zdrowie i komfort swojego pupila

Mariusz Siwko
28.10.2021

 Nasze domowe zwierzęta zwykle sprawiają nam wiele radości i cieszą nas każdego dnia swoją obecnością, okazywaniem swojego przywiązania i miłości do nas. To piękne momenty jednak często się kończą z chwilą, gdy nasze zwierzę zaczyna chorować. Właściciele zwierząt domowych nierzadko wypierają myśl, że ukochany pupil również będzie się starzał i walczyć będzie musiał z wieloma chorobami czy schorzeniami, które utrudnią mu życie, a przy okazji również samym właścicielom.

Popularne schorzenia u zwierząt domowych

 Oczywiście popularnie diagnozowane problemy to choroby zwyrodnieniowe stawów (w przypadku niektórych ras bardzo typowe), choroby nowotworowe, choroby układu krążenia, choroby o podłożu genetycznym i wiele innych powszechnie znanych nam z naszego życia. Pieskie czy też kocie życie to także osłabiające się z wiekiem zmysły i tak jak w przypadku ludzi nie musimy być bierni, tak samo w przypadku naszych pupili możemy interweniować, a działając w porę być może uda się nam zatrzymać chorobę i tym sposobem wydłużyć komfortowe życie naszemu towarzyszowi.

Kłopoty z widzeniem u zwierząt – leczenie coraz solidniejsze

Dawniej uważano, że problemy z niedowidzeniem czy też nawet ślepota w pewnym wieku to norma u psa, kota i innych domowych zwierząt, ale dziś podejście weterynarii do tego aspektu jest zupełnie inne. Również klienci przychodzący ze swoimi zwierzętami oczekują znacznie więcej – często operacji i innych skomplikowanych zabiegów mających na celu poprawienie komfortu życia ich pupilom. I rzeczywiście dzisiejsza weterynaria również takie możliwości daje. Jesteśmy w stanie operować wzrok u zwierząt domowych, a także podawać im leki, których regularne stosowanie poprawi widzenie. Wiele wad może być wykrytych szybciej jak chociażby zmiany nowotworowe w obrębie oka. Okulista zwierzęcy w Warszawie to pełna gama usług weterynaryjnych pod kątem zarówno badań, profilaktyki jak i leczenia zmysłu widzenia u zwierząt domowych.

Badania diagnostyczne dla pupila – istotna profilaktyka

To właśnie na kwestię profilaktyki powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Od niej zależy jak szybko uda się nam wykryć pewne zmiany w oczach naszego ukochanego zwierzęcia i we właściwy sposób zareagować na te zmiany, być może całkowicie pozbywając się problemu zanim stanie się poważniejszy. Regularne badanie wzroku, słuchu i innych zmysłów u psa nie powinno być odwlekane i tak samo jak my chodzimy do lekarza, również nasz pupil raz na jakiś czas powinien zjawić się na wizycie kontrolnej. Weterynariaradosc.com.pl to w pełni kompleksowe badania dla zwierząt.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie