Legowisko dla psa - dobry wybór na długi czas

Jerzy Biernacki
22.09.2020

Zastanawiasz się nad kupnem legowiska dla psa? Sprawdź na co zwrócić uwagę podczas wyboru posłania.

Legowisko dla psa – ważniejsze, niż myślisz

Zdecydowana większość psich opiekunów pozwala swoim ulubieńcom na wskakiwanie, a nawet spanie w ich własnym łóżku. Nie ma w tym oczywiście nic złego, niemniej jednak wspomniany fakt częstokroć sprawia, iż rezygnujemy z zakupu legowiska dla pupila. Czy słusznie? Zdecydowanie nie. Jak się bowiem okazuje, legowisko odgrywa niezwykle istotną rolę w życiu czworonoga. Stanowi ono bowiem strefę komfortu i jest postrzegane przez psa jako miejsce bezpieczne, gwarantujące spokojny wypoczynek. No dobrze ale jakie - w praktyce - powinno być idealne legowiska dla psa?

Jak wybrać legowisko dla psów?

  • Rozmiar – pierwszy, co należy wziąć pod uwagę podczas wyboru legowiska dla psa są gabaryty naszego pupila. Dostępne w sklepach akcesoria tego rodzaju są bowiem produkowane w różnych rozmiarach (od S do XL). Jak zatem dopasować rozmiar legowiska do wymiarów psa? W tym celu należy zmierzyć pupila w trakcie snu (w momencie, gdy przyjmuje on ulubioną pozycję). Do otrzymanych wartości (długość i szerokość) należy dodać ok. 20 cm.
  • Materiał – kolejną, niezwykle istotną kwestią jest rodzaj tkaniny, z jakiej uszyte zostało legowisko dla psa. Lubisz miękkie, delikatne materiały? Twój pies również! Dlatego wybierając posłanie koniecznie zwróć uwagę na to, czy pokrycie legowiska jest miłe i przyjemne w dotyku. Warto również zadbać o to, aby materiał posiadał właściwości antyalergiczne. Tego rodzaju tkaniną jest np. poliester.
  • Wypełnienie – jednym z najistotniejszych aspektów, jakie bierzemy pod uwagę podczas wyboru mebli jest komfort użytkowania. W końcu któż z nas chciałby leżeć w niewygodnym, zbyt miękkim lub też za twardym łóżku? Dokładnie tak samo jest w przypadku psów! Z tego względu warto wybierać legowiska wypełnione materiałem odpornym na odkształcenia (np. kulką silikonową). Naturalnie samo wypełnienie – podobnie zresztą jak materiał, z którego uszyte zostało legowisko – również powinno odznaczać się właściwościami antyalergicznymi.
  • Możliwość łatwego wyczyszczenia – wybierając legowisko zwróćmy również uwagę na to, czy posłanie będzie łatwe do utrzymania w czystości. Idealnie, jeśli takowe będzie posiadało wszyte zamki umożliwiające zdjęcie i wypranie pokrowca.

Godne polecenia legowiska spełniające wszystkie, opisane powyżej kryteria znajdziesz między innymi na stronie https://beds4dogs.pl/.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Polecane