Kolorowanki dla dzieci z końmi

Redakcja
26.01.2021

Kolorowanki dla dzieci ze zwierzątkami to propozycja dla pociech w każdym wieku. Każdy z nas z pewnością wspomina swoje pierwsze obrazki, które udało się mu samodzielnie pokolorować. Jeśli Twoje dziecko jest wielkim miłośnikiem koni, warto poszukać kolorowanek z tymi zwierzętami, które umożliwią mu rozwój swojej pasji.

Zwierzęta i dzieci

Zwierzęta to stworzenia, które towarzyszą nam niemal od początku życia. Już w okresie niemowlęcym dziecko uczy się pierwszych słów, z których zdecydowana większość to właśnie nazwy zwierząt, domowych i egzotycznych, a odgłosy, jakie wydają, to często jedne z pierwszych dźwięków, jakie wydaje małe dziecko. Także pierwsze książeczki dziecka przedstawiają na swoich kartach zwierzęta na farmie, w domu czy w zoo. Dziecko poprzez oglądanie kolorowych obrazków uczy się zatem o ich środowisku i poznaje ich zwyczaje. Nie inaczej rzecz ma się w przypadku kolorowanek, które pozwalają dziecku poznać szczegółowo poznać wygląd zwierzątek.

Dlaczego warto postawić na kolorowanki

Kolorowanki to świetna forma rozwoju dziecka w każdym wieku, która jest jedną z popularniejszych opcji spędzenia wolnego czasu czy umilenia zimowego popołudnia. Jednocześnie jest to aktywność edukacyjna, pozwalającą dziecku na rozwijanie wielu umiejętności jednocześnie. Podstawową umiejętnością, jaką pozwalają trenować kolorowanki, to rozwijanie małej motoryki dziecka. Podczas kolorowania obrazków maluch musi nauczyć się trzymać właściwie kredkę w ręce, poruszać nią, aby uzyskać efekt zamalowania danego obszaru. Im starsze dziecko, tym zdolności do zmieszczenia się w określonym obszarze malowania są większe.

To z kolei przekłada się na zwiększenie koncentracji – staranne pokolorowanie obrazka wymaga nie lada cierpliwości i skupienia. Kolorowanie obrazków pozwala także dzieciom na rozwijanie swojej kreatywności i wyobraźni. Możliwość samodzielnego wyboru kolorów w obrazku daje latoroślom nieograniczone pole manewru także w kwestii twórczego wyrażania swoich emocji . Z kolei umiejętność samodzielnego skończenia kolorowanki buduje pewność siebie malucha, a satysfakcje z ukończonego dzieła z pewnością wzmocnią pochwały rodziców.

Kolorowanki dla dzieci z końmi

Pozwól dziecku puścić wodze fantazji, kupując mu kolorowanki z końmi. Ich bogata oferta sprawia, że nawet dla najbardziej wybrednego brzdąca znajdzie się obrazek, który przykuje jego uwagę na dłuższy czas. Do wyboru jest wiele scenerii: jeśli maluch lubi przebywać w plenerze, ucieszy go obrazek z rodzinką koników skubiąca trawę na łące lub pijąca ze żłobu, konik z kowbojem na prerii czy jeźdźcy na konikach podczas tresury. Dla miłośników dużych formatów dostępne są kolorowanki z pojedynczymi zwierzętami: koń odpoczywający na trawie przed stodołą, ogier stojący na dwóch nogach lub osiodłany koń gotowy do przejażdżki.

Ciekawą opcją są także końskie głowy, wykonane z dużą dbałością o szczegóły, gdzie należy starannie pokolorować grzywę, oczy, chrapy i chomąto. Wiele kolorowanek przedstawia relację człowieka z koniem: dzieci gładzące kucyki po grzbiecie, przytulające się do grzywy koników czy pozujące postacie z ich czworonożnymi towarzyszami.

Dla miłośników flory i fauny wciąż powstaje wiele kolorowanek z postaciami zwierząt, które w rozmaitej formie pozwalają dziecku na poznanie bogatego i tętniącego życiem świata naszych czworonożnych przyjaciół. Jeśli zatem Twoje dziecko uwielbia konie a niechętnie sięga po kredki i kolorowanki, może warto podarować mu w prezencie kolorowankę, w której obrazkami do pomalowania będą koniki?

Kolorowanki z końmi znajdziesz na stronie:
https://planetadziecka.pl/kolorowanki-konie/

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie