Jakie środki dla psów rzeczywiście działają

Piotr Kowalczyk
19.10.2023

Nieodłącznym elementem opieki nad zwierzętami zarówno domowymi, jak i gospodarczymi jest dbanie o ich dietę oraz odpowiednią kondycję fizyczną. Wymaga to między innymi dostarczania właściwych substancji, w tym suplementów diety. W przypadku czworonogów warto też obserwować wszelkie zmiany czy dolegliwości. U niektórych często pojawiają się łzawiące oczy lub problemy z lękiem i stresem. W takich sytuacjach niezbędne okazują się krople do oczu dla psa czy środki uspokajające. Wiele osób zastanawia się jednak, czy takie środki w ogóle działają? Dzisiaj wyjaśniamy, po co warto sięgać w takich przypadkach, by zauważyć efekty! Zapraszamy do lektury.

Problem łzawiących oczu u psów

Łzawiące oczy u psów to powszechny problem, który może być zarówno objawem jak i przyczyną różnych dolegliwości zdrowotnych. Wpływa ono na wygląd pupila, ale także może sygnalizować potrzebę interwencji weterynaryjnej. Psy mają tendencję do łzawienia oczu z różnych powodów. Ten problem może być wynikiem zarówno naturalnych procesów, np. anatomii, jak i infekcji oczu, częstego kontaktu z kurzem, pyłem, alergiami. W takich sytuacjach warto wdrożyć krople do oczu dla psa. Na rynku znajdziesz produkty, które służą do przemywania, a także żele nawilżające i inne. 

By nie dopuszczać do rozwoju zapaleń, warto regularnie dezynfekować oczy czworonoga. Codzienne spacery sprawiają, że są one narażone na kontakt z różnymi zarazkami, dlatego tak ważna jest dbałość o odpowiednie czyszczenie. Twojej uwadze polecamy krople do oczu dla psa od Weterynaryjny.pl. Marka słynie z wysokiej jakości produktów, a przede wszystkim różnorodnego asortymentu. Możesz u nich dopasować coś dla czworonogów, jak i innych zwierząt domowych. 

Stres u czworonogów 

Psy to zwierzęta, które tak jak ludzie, narażone są na stres oraz wiele sytuacji wywołujących agresję czy nerwowość. To sprawia, że niekiedy potrzebne są zdecydowane działania, w tym kroki farmakologiczne, np. leki dla psa na uspokojenie. Takie produkty zawsze warto mieć w swojej apteczce, szczególnie gdy obserwujesz u swojego pupila zmienne i niepewne zachowania. Leki przydatne są m.in. w chwilach wzmożonego stresu, np. po śmierci właściciela, przy zmianie miejsca zamieszkania, w podróży, a także m.in. w Sylwestra. Wiele czworonogów boi się głośnych huków oraz petard. Ziołowe leki dla psa na uspokojenie będą w tym okresie bardzo pomocne. Działają one wyciszająco na pupila. Wybór takich produktów to wyraz dbałości o komfort emocjonalny zwierzaka. Odpowiednie artykuły znajdziesz w sklepie Weterynaryjny.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie