Jak dbać o zdrowie naszego zwierzaka?

Maciej Piwowski
28.02.2020

Decydując się na wzięcie do domu psa lub kota musimy liczyć się z tym, że weterynarz stanie się naszym stałym współpracownikiem. Dlaczego tak? Ponieważ stały kontakt z osobą znającą się na stanie zdrowia zwierząt jest jedynym odpowiedzialnym podejściem właścicieli psów i kotów. Pierwszą czynnością, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę nabywając psa, powinna być wizyta u weterynarza, co do tego nie powinno być żadnych wątpliwości.

W czym pomoże nam weterynarz?

Szczęśliwy posiadacz czworonoga po znalezieniu dobrego gabinetu weterynaryjnego powinien zorientować się w oferowanych przez niego usługach. To, co powinno go zainteresować to również opinie osób, które zdążyły skorzystać już z jego oferty. Weterynarzwesola.pl to istniejący już prawie dwadzieścia lat gabinet, który oferuje swoim mniejszym i większym pacjentom nie tylko profesjonalną opiekę, ale również sprzęt, dzięki któremu jest w stanie zdiagnozować schorzenia, z którymi się borykają.

Weterynarz może zaproponować:

  • diagnostykę laboratoryjną i obrazową;
  • konsultacje i zabiegi chirurgiczne;
  • badania i zabiegi położnicze;
  • diagnostykę i leczenie chorób skóry;
  • radiologię;
  • ultrasonografię;
  • okulistykę;
  • ortopedię;
  • kardiologię;
  • stomatologię.

Są to oczywiście tylko niektóre oferowane usługi, które jednak tworzą obraz szerokie oferty gabinetu, który powstał po to, aby ratować zwierzaki przed atakującymi je chorobami i urazami. Warto korzystać z miejsc tak przyjaznych, ponieważ ból naszych pupili jest nie do zniesienia i trzeba się go jak najszybciej pozbyć, dając pupilowi szansę na oddech, odpoczynek i normalne, szczęśliwe życie.

Weterynarz i profilaktyka

Gabinet weterynaryjny to nie tylko miejsce, w którym trzeba się pojawić w wyniku nagłej lub przykrej sytuacji związanej z chorobą, lub urazem psa, kota, czy innego zwierzęcia. Weterynarz to również miejsce, gdzie można otrzymać tabletki na cykliczne odrobaczanie, pastylki na kleszcze, czy też specjalne pożywienie, bez którego nasz pupil czułby się zdecydowanie gorzej na co dzień. Jest to też miejsce szczepień, które należy na swoim zwierzaku wykonywać bezwzględnie. Nie wolno zaniedbywać takich rzeczy pod żadnym pozorem, gdyż pominięcie jakiegoś elementu profilaktyki może doprowadzić do sytuacji bez wyjścia, której później bardzo będziemy żałować. Profilaktyka to podstawa, bez niej podejmujemy się niepotrzebnego ryzyka, które może spowodować nie tylko cierpienie psa, ale również jego właściciela. Warto oszczędzić sobie i jemu bólu, bo to naprawdę nie jest niezbędny element życia.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Polecane