Gdzie wybrać się na spacer z psem w Warszawie

Redakcja
03.02.2023

Masz swojego psa i zastanawiasz się na jak długi spacer powinien on wychodzi oraz jak można urozmaicić spacer. Odpowiedzi m.in. na te pytania odnajdziesz w poniższym wpisie.

Dlaczego codzienne spacery z psem są tak ważne?

Na początku warto podkreślić, że spacer z psem każdego dnia jest obowiązkiem każdego właściciela. Ma on wtedy kontakt z innymi psami. Wspólny spacer z właścicielem może być również świetnym czasem ze swoim psem - zacieśniamy relacje oraz w pewien sposób wymuszamy aktywność dla Twojego psa.

Podczas spacerów możemy polepszyć stan zdrowia czworonoga. Dodatkowo psy to zwierzęta społeczne i potrzebują kontaktu z innym czworonogiem.

Gdzie wybrać się na spacer z psem w Warszawie?

Warszawa ma bardzo dużo parków i zielonych miejsc na spacer idealny. Należy pamiętać, że do długiego spaceru warto się przygotować zwłaszcza w lecie i powinniśmy mieć wodę.

Pamiętaj, że w trakcie spaceru, gdy jest dużo ludzi i innych psów, pies powinien być trzymany na krótkiej smyczy. Psu po spacerze można również zafundować wycieczkę komunikacją miejską.

Na ciekawy spacer po Warszawie pies może wybrać się np. do Łazienek Królewskich, na Bulwary, Parku Sowińskiego czy do Parku Szymańskiego.

Jak długi spacer z psem jest odpowiedni?

Z naszym pupilem powinniśmy na co dzień spacerować 2-3 razy. Jeden ze spacerów powinien by dłuższy, ale należy dostosować go do indywidualnych potrzeb, jakie ma czworonóg. To czas, który pupil poświęca na załatwienie potrzeb fizjologicznych, ale i na zabawę, czy ulubionych czynnościach pupila np. tropienie, swobodne węszenie, chwilowa zabawa z innym psem. Dobrym pomysłem jest nagradzanie psa za właściwe zachowanie. Pozostałe spacery mogą trwać około pół godziny. To oczywiście umowne liczby. Wszystko zależy od czworonogów - ich rasy, rozmiarów oraz indywidualnych predyspozycji fizycznych. Ważny jest również stan zdrowia, wiek, kondycja, stopień socjalizacji w środowisku.

Jakie zabawy węchowe wykonywać w trakcie spacerów? 

Na spacerach pies może dodatkowo wykonywać dodatkowe, angażujące go czynności. Warto wybierać nie te same miejsca, tak aby psiak w innej dzielnicy wąchał inne zapachy. Dzięki substancjom zapachowym psy mogą przekazywać sobie ogromną ilość informacji. Lepiej dać pupilowi na trawie trochę wolności. Zwierzak będzie ćwiczył swój węch. Warto wiedzieć i pamiętać, aby pilnować zwłaszcza szczeniaki, co wąchają i liżą. Niestety część ludzi nieodpowiedzialnie wyrzuca rzeczy np. stare jedzenie, które może psu bardzo zaszkodzić.

Idealny spacer to nie przykry obowiązek, ale aktywny czas ze swoim pupilem. A jak wyglądają spacery Twojego psa?

 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie