Derki dla koni – czy warto w nie zainwestować?

Mateusz Nowak
25.05.2022

Nie da się ukryć, że jeździectwo to dość kosztowna pasja. W końcu ubrać i wyposażyć należy nie tylko jeźdźca, ale również konia. Chociaż niektórym osobom nieznającym tematu może wydawać się to dziwne, nasz zwierzak również będzie czasem potrzebował okrycia wierzchniego. Derki dla koni zostały zaprojektowane właśnie z myślą o sytuacjach, w których będziemy musieli zabezpieczyć wierzchowca przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jeśli więc kompletujemy stajenny ekwipunek, powinniśmy zdecydować się na zakup. Dlaczego to tak ważne i jak wybrać odpowiedni model do potrzeb konia? O tym kilka słów poniżej.

​Derki dla koni – dlaczego są potrzebne?

W przeciwieństwie do zabawnych sweterków, w które czasami dla kaprysu ubiera się małe pieski, derki dla koni mogą okazać się niezbędnym elementem wyposażenia stajni. Ich obecność lub brak potrafią zaważyć na komforcie oraz zdrowiu konia. Kiedy więc je wykorzystujemy? Przede wszystkim wówczas, gdy należy chronić wierzchowca przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Zazwyczaj zwierzęta te cechuje bardzo dobra odporność, ale należy mieć na uwadze, że kiedy są chore lub stare, będą potrzebować dodatkowego zabezpieczenia. Często wykorzystuje się derki również w czasie treningów i wtedy ich głównym zadaniem jest wchłonięcie potu oraz osuszenie konia.

​Derki dla koni – jakie są rodzaje derek?

Podobnie jak ludzie, konie mają rozmaite potrzeby, a także różne wymiary. Trudno jest oczekiwać, aby jeden element garderoby nosiła cała rodzina, a zatem i nasi stajenni podopieczni będą potrzebowali dopasowanych derek dla konia. Przede wszystkim musimy pomyśleć o tym, aby dobrać odpowiedni rozmiar. Jeśli więc chcemy odziać kucyka, niewątpliwie zakupimy mniejszą derkę. Sporych rozmiarów koń będzie za to potrzebował czegoś, co nie będzie ograniczało jego komfortu. Oprócz tego, przed nabyciem powinniśmy także zastanowić się, w jakim celu kupujemy derkę. Chcąc zapewnić zwierzęciu ochronę przed jesienną ulewą, musimy zainwestować w model przeciwdeszczowy. Dla dodatkowej wygody, może być on podszyty miłym dla końskiego grzbietu polarem. Wśród derek dla koni wyróżniamy również okrycia treningowe. Kupując taki produkt, skupmy się przede wszystkim na tym, aby materiał dobrze wchłaniał pot. Warto także zainteresować się derkami terapeutycznymi, które wspomagają regenerację konia po wysiłku fizycznym oraz łagodzą ból. To nowoczesne rozwiązanie wykorzystuje pole magnetyczne, aby wpłynąć na organizm zwierzęcia i rozszerzyć naczynia krwionośne, co sprzyja poprawie jego kondycji.

​Derki dla koni – stawiaj na sprawdzone produkty

Chociaż czasem zakup używanych produktów dla konia może kusić ze względu na niższe ceny, to jednak nie zawsze jest to najlepsza opcja. Wybierając derki dla koni powinniśmy przede wszystkim kupować ze sprawdzonego źródła i upewnić się, że wybrane akcesoria nadają się do użytku. Duży wybór derek i innych jeździeckich przyborów znaleźć można tutaj https://konik.com.pl/derki. W ofercie znajdują się wysokiej jakości derki polarowe oraz wełniane, które cenione są za funkcjonalność oraz estetyczny wygląd.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Polecane